Крадци отмъкнаха 17 бона и ги пръснаха по дискотеки за една нощ 07.11 | 09:49
Те са задигнали 168 300 лв. и златни накити за 5500 лв.
Четирима младежи обрали семейство в Родопско и пръснали половината пари в дискотеки в София, съобщава в. "Труд".
На 22 март 21-годишната Гергина Пейкова от пазарджишкото с. Бяга, Николай Петров (19 г.) от Пловдив, 20-годишният Илия Кънчев от Бургас и Руси Даскалов (23 г.) атакували дома на семейство Байрактарови в с. Триград.
Бандата успяла да задигне 168 300 лв. и златни накити за 5500 лв. Младежите се отправили с "печалбата" към София. Там пръснали за купони, маркови питиета и черпене част от парите. Те дори плащали по 50 лв. бакшиш на гардовете по дискотеките, за да ги съпровождат до тоалетната.
Органите на реда успели да ги задържат след сигнал, че само за една вечер групата е пръснала 17 000 лв. в столична дискотека. У задържаните са открити само 61 000 лева две денонощия след нападението. Те са направили самопризнания за обира.
Четирима са били осъдени от Районния съд в Девин. Гергина и Николай са получили 2-годишни условни присъди, а Руси и Илия ще лежат същия период в затвора.
Бандата решила да атакува семейството по сигнал на Руси, който бил бивше гадже на дъщерята на Байрактарови.
Водещи
-
Боряна Димитрова: Тревожна е и политическата, и електоралната картина
Социологът посочи, че на този етап не се вижда някоя от партиите да направи такъв пробив, че...
18.01 | 18:00
-
Дарете събраните си стотинки в помощ на бездомни животни в Бургас
Приютът ANIMAL SOS-BURGAS провежда кампания „Стотинки за живот“
18.01 | 17:17
Най-четени
-
Боряна Димитрова: Тревожна е и политическата, и електоралната картина
Социологът посочи, че на този етап не се вижда някоя от партиите да направи такъв пробив, че...
18.01 | 18:00
-
Рая Назарян: Изборът на служебен премиер трябва е максимално отдалечен от политическия процес
"ГЕРБ са печелили избори и с хартия, и с машина. Ние търсим гаранция за честността на вота"
18.01 | 16:00
-
Владислав Горанов: Още преди изборите държавата остава без бюджет
По думите му ГЕРБ са „най-научени на съюзи“ - "и от страната на булката, и от страната на...
18.01 | 14:00
-
След 25 г. преговори: ЕС подписа търговско споразумение с Меркосур
Ако бъде напълно приложено, споразумението ще създаде една от най-големите зони за свободна...
18.01 | 13:20