Прокуратурата иска по 7 години затвор за Николай Цонев и Тенчо Попов 24.10 | 15:46
Попов се оплака от натиск на следователя

Прокуратурата поиска седем години лишаване от свобода за Николай Цонев и Тенчо Попов и шест години - за Петър Сантиров, предаде агенция "Фокус”.
Предвижда се още глоба от 15 000 лева за всеки. Бившият военен министър Николай Цонев, съдията Петър Сантиров и финансистът Тенчо Попов са обвинени за това, че през 2010 г. в София в съучастие - Цонев и Попов като извършители, а Сантиров като помощник, са дали подкуп в размер на 20 000 евро на следователя Петьо Петров.
На днешното заседание по делото бившият министър на отбраната Николай Цонев каза, че не е имал отношения с Тенчо Попов. Никога не съм имал мотивация - да давам подкуп в полза на Цонев, каза от своя страна Тенчо Попов. Той добави, че е потресен от качеството си на обвиняем, от всичко, което се случило по делото и от начина, по който бил третиран при задържането си.
Той посочи, че не е познавал и следователя Петьо Петров, но познавал прокурора по дело, водено към онзи момент срещу Николай Цонев – Николай Русинов. Попов посочи, че след това са инициирани срещи между Попов и свидетеля Петьо Петров, на които Петров казал, че е запознат с делото срещу Николай Цонев.
"И четирите срещи, които проведохме, бяха инициирани от Петьо Петров. Той поставяше срок и дата за следващите срещи. На втората среща разбрах, че Петьо Петров ме използва като канал за рекет срещу Николай Цонев. Разбрах, че Петров не е запознат с детайли по делото", каза още той.
Освен това Тенчо Попов каза, че е дал показанията си в досъдебното производство под заплаха и принуда от страна на следователя. "Прокурор Роман Василев дойде при мен и ми предложи сделка. Познавам се с него лично и той се обърна към мен с думите – "Тенчо, ти си умно момче, ето ти два листа, пиши срещу прокурора и министъра, за теб няма да има последици, ще те пуснем”", твърди ище Тенчо Попов. По думите му, е отказал тази сделка.
Твърденията за натиск прокурор Божидар Джамбазов определи като абсурдни.
Водещи
-
Антон Кутев: На първия ред в НС стоят криминално проявени хора
Има вероятност правителството да падне между юли и Нова година, прогнозира той
28.05 | 21:00
-
Едно по едно: Пророчествата на Ванга за 2025-а се сбъдват?
Зловещи съвпадения или истински прозрения?
28.05 | 20:45
-
Корман Исмаилов: Случилото се с Доган, ще се случи и с Пеевски в бъдеще
"Румен Радев е противоречива личност и изхожда от популистки позиции"
28.05 | 20:15
Най-четени
-
Съвсем нов и силно заразен вариант на Ковид-19, обозначен като NB.1.8.1
Мутацията вече е открита и у пътници, посетили Китай, Япония, Южна Корея, Тайланд, Франция,...
28.05 | 11:00
-
Борисов: Популизмът взима вече опасни размери в българската политика, особено след образуването на дело в Конституционния съд
Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на Народното събрание днес, коментирайки...
28.05 | 12:45
-
Пореден провал: Ракетата на SpaceX пак не можа да излети
Американската компания потвърди, че е загубила прототип на тежката ракета „Старшип“
28.05 | 15:20
-
На прага на еврозоната: Кога ЕС ще одобри България за приемане на единната валута
Това означава, че след това министрите от Еврогрупата и първите европейски финансисти от...
28.05 | 10:26