Божидар Димитров: Турция рекетира Европа и ако не изпълним исканията й, Кьолн ще ни се види детска игра 05.02 | 17:50
Стария континент дава на югоизточната ни съседка 5,9 млн. евро, за да държи мигрантите на нейна територия

Стана ясно, че българският дял от сумата от три милиарда евро, които Европейският съюз (ЕС) трябва да даде на Турция, за да не пуска мигранти към Стария континент, е 5,9 млн. евро.
Малко, спрямо общата сума. И все пак реставрацията на Голямата базилика ще струва три милиона евро. Значи на онези, чиито предци разрушиха Голямата базилика, ще дадем рекет на стойност реставрацията на две Големи базилики.
Използвах думата "рекет”, защото това, което направи Турция спрямо ЕС си е живо изнудване: "Дайте ни пари, за да не пускаме три милиона мигранти към вас. Иначе ги пускаме и Кьолн ще ви се види детска игричка”.
Първо поискаха три милиарда – получиха ги. После поискаха още два милиарда, а вчера - още 20 милиарда. И белезникавите днешни европейски лидери ще им ги дадат, без да се замислят, че едни други лидери на Европа, като Шарл де Гол, Маргарет Тачър, Конрад Аденауер или Хелмут Кол, такава майна щяха да теглят на Ердоган и Давутоглу, че свят щеше да им се завие. Дават ли си сметка днешните европейски лидери, че само с първите три милиарда, дадени на членовете им - България и Гърция, щяха да изградят трудно пробиваем граничен вал и по море, и по суша? И понеже пасивната отбрана никога в историята не е била напълно успешна (вж. линиите "Метаксас”, "Мажино”, "Атлантически вал” и "Зигфрид” на Хитлер), то с 20 милиарда долара може да се финансира всяка сухопътна операция в Ирак и в Сирия – на местните анти ИД армии, на НАТО, на Русия и да се пресече от корен главната причина за ислямската мигрантска инвазия в Европа.
Стига с тези брюкселски тъпотии! Нито евро повече за Ердоган – той и без това не спазва никакви споразумения и пуска мигрантите към Лесбос и Хиос. Дайте парите си за Голямата базилика!
Водещи
-
Правителството планира по-строги санкции при злоупотреби с цените заради еврото
КЗП получава нови правомощия за контрол на цените до края на 2026 година
22.07 | 17:59
-
БНБ регистрира над двадесеткратно увеличение на неистинските банкноти от 100 лева
Намаляване на парите в обращение
22.07 | 17:20
-
Кремъл Дмитрий Песков заяви днес, че няма основания да се очакват чудеса на третия кръг на преките руско-украински мирни преговори
Изявлението бе направено часове преди планираната за утре среща в Истанбул между делегациите...
22.07 | 17:00
Най-четени
-
Алгафари отсече: Пеевски и Ново начало имат огромна политическа тежест
Тези, които "ревяха - като Бабикян и адвокат Николайчо Хаджигенов, се оказаха много малки, за...
22.07 | 11:15
-
"Върнете ми държавата": Кой беше Тодор Славков
Много често неофициално е наричан Малък Тошо.
22.07 | 12:30
-
Светският хроникьор и пиар Евгени Минчев се сбогува с Тодор Славков
"Лек, ранен полет в безвремието, Тошко.
22.07 | 09:59
-
България ще получи 22 милиарда евро от бюджета на Европейския съюз за периода 2028-2034 година
Реформите, които България трябва да изпълни, ще се определят от българското правителство и ще...
22.07 | 13:30