На почит пред маестро Мориконе! 11.12 | 12:20
Концертът на големия италиански композитор остави 9 хиляди без дъх
На крака. Маестро Енио Моркионе бе посрещнат на крака от повече от девет хиляди души в столичната зала "Арена Армеец" вчера вечерта, като два часа по-късно публиката бе в абсолютно същата позиция.
Знаменитият италиански композитор се върна на сцената за цели три биса, които, като че ли, пак не бяха достатъчни да задоволят възторга на най-горещите му родни почитатели.
Морконе излезе на сцената към 20:30, заедно със симфоничния оркестър и хорът на Класик ФМ радио, като впоследствие пищната музикална структура допълниха сопраното Сузана Ригачи и големият Теодосий Спасов, който се включи като солист на изпълнението "Сребърната мина".
По време на концерта пленената публика чу най-големите класики на маестро Мориконе - "Недосегаемите", популярните теми от "Имало едно време в Америка", пиесата "Обоят на Гейбриъл" от "Мисията", мелодията от "Добрият, лошият и злият".
Отново се потопихме в магията на "Легенда за пианиста", "Ново кино "Парадизо", "Сицилианският клан" и др.

Всъщност, "магия" може би е най-точната дума, която би могла да опише усещането от цялото музикално преживяване. Звученето на класическите мелодии неминуемо потопиха множеството отново в сцените от клутовите филми, с които е отраснало не едно поколение. Кадрите оживяха пред очите на васички.
Самият Енио Мориконе пък впечатли с изключителната си харизма. 85-годишният виртуоз дирижираше тази уникално сложна структира от музиканти и солисти сякаш без никакво усилие.Ловките му ръце рисуваха шедьоври – гледка, която определено не остави публиката равнодушна и преклонена към гениалния талант.
На състоялата се ден по-рано пресконференция Енио Мориконе бе споделил, че музиката е като ластик, който може да се разтегля и променя в ръцете на диригента – е, вчера той показа какво има предвид на хиляди.
На крака! На почит, маестро Мориконе!
Водещи
-
Явор Гечев: Има изключителен ентусиазъм у хората за партия на Радев
Настоящият бюджет не притежава ясна посока или стратегическа визия
06.11 | 21:00
-
Хиновски за казуса с Лукойл: Ще има ръст на цените, но няма да се стигне до липса на горива
Има опасност от криза и трябва да бъдат гарантирани Спешна помощ, болници, училища, смята...
06.11 | 20:45
-
Йотова: Бюджетът може да бъде заплаха за българските граждани и за самата еврозона
По думите й в него няма нито една дума за бъдещето на България, за развитие, за икономика, а...
06.11 | 20:30
Най-четени
-
Общественият съвет за Национална детска болница подава оставка
Съветът беше създаден преди две години и половина с цел прозрачност на процеса по изграждането...
06.11 | 11:59
-
Времето у нас буквално "полудява" през следващите дни
През следващите дни облачността ще се задържи, като в петък не се очаква съществена промяна в...
06.11 | 10:45
-
Енергийната комисия отхвърли ветото на президента за Лукойл
Против ветото на държавния глава гласуваха 12 народни представители, 5 го подкрепиха.
06.11 | 12:59
-
Автобус с фенове на ФК „Барселона“ се запали в Белгия
Барселона завърши наравно 3:3 като гост срещу Брюж. "Каталунците" прекъснаха серия от четири...
06.11 | 11:00