Вдъхновяващи цитати от покойния Джоко Росич 26.02 | 10:14
Актьорът изричаше незабравими мъдрости с дълбокия си глас

Джоко Росич, наричан с любов "каубоят на българското кино", почина на 81-годишна възраст на 21 февруари.
Поклонението пред великия актьор ще се състои днес, 26 февруари, от 11:00 часа в църквата "Свети Седмочисленици", а погребението - от 14:00 часа на Централните софийски гробища.
Едва ли има по-достойни думи, с които можем да кажем последно "Сбогом" на Джоко Росич, от неговите собствени размишления за живота:
"Има загуби, които не се лекуват. Не е истина, че душата е безсмъртна. Всичко умира, остава само направеното, съграденото. Другото - престанеш ли да го мислиш и преживяваш – умряло е. Но пък тъгата е най-красивото, най-градивното свойство на душата. Я се сети за едно велико нещо, дето да е направено в радост. Било книга, текст, картина. Тъгата е велико състояние!"
В Jenite.bg можете да прочетете колко вдъхновяващи мъдрости за положението в България и за света като цяло е изричал Джоко Росич с емблематичния си дълбок глас.
Водещи
-
Правителството планира по-строги санкции при злоупотреби с цените заради еврото
КЗП получава нови правомощия за контрол на цените до края на 2026 година
22.07 | 17:59
-
БНБ регистрира над двадесеткратно увеличение на неистинските банкноти от 100 лева
Намаляване на парите в обращение
22.07 | 17:20
-
Кремъл Дмитрий Песков заяви днес, че няма основания да се очакват чудеса на третия кръг на преките руско-украински мирни преговори
Изявлението бе направено часове преди планираната за утре среща в Истанбул между делегациите...
22.07 | 17:00
Най-четени
-
Алгафари отсече: Пеевски и Ново начало имат огромна политическа тежест
Тези, които "ревяха - като Бабикян и адвокат Николайчо Хаджигенов, се оказаха много малки, за...
22.07 | 11:15
-
"Върнете ми държавата": Кой беше Тодор Славков
Много често неофициално е наричан Малък Тошо.
22.07 | 12:30
-
Внезапно почина Тодор Славков
Внукът на Тодор Живков се отиде на датата, на която и майка му Людмила, и вуйчо му Владимир
21.07 | 23:58
-
Светският хроникьор и пиар Евгени Минчев се сбогува с Тодор Славков
"Лек, ранен полет в безвремието, Тошко.
22.07 | 09:59