Гвардейците на Елизабет Втора са крастави 07.04 | 13:36
Причина за болестта са кърлежите, заразените са около 500

Повече от 100 кралски гвардейци от прочутия Колдстримски пехотен полк на кралица Елизабет Втора, разквартирувани край замъка Уиндзор, са се разболели от краста, съобщиха световните агенции, цитирани от БТА.
По данни на радио BBC "шефът на полка" - кралица Елизабет Втора, не е пострадала. Няма заразени от краста и сред членовете на британското кралско семейство.
Прочутите в цял свят с червените си униформи и високи шапки от меча кожа гвардейци от Колдстримския полк са разквартирувани недалеч от лондонската извънградска резиденция на британския монарх - замъка Уиндзор.
Преносител на крастата са кърлежите. Вестник Mail On Sunday отбелязва, че "болестта, по всяка вероятност, е пренесена от Германия", където подразделение на Колдстримския полк неотдавна е било на учения. Гвардеец от полка твърди пред вестника, че заразените били около 500.
Колдстримския гвардейски полк е създаден през 1650 г. Сред британските войници епидемия от краста не е имало през последните 60 години.
Водещи
-
Daily Express: Русия има ядрен списък с цели в Европа – България също вътре
Разсекретени военни документи разкриват 32 потенциални мишени на Кремъл
09.10 | 20:30
-
Григор Димитров няма да играе и на турнира в Стокхолм
Той продължава да се възстановява след операция на разкъсан гръден мускул
09.10 | 20:00
Най-четени
-
Десетки наводнени автомобили и евакуирани граждани в Русе след пороя
Драматична евакуация на "Свободна зона"
09.10 | 12:30
-
Мика Зайкова: Хора са принудени да взимат минимална заплата и да получават нещо под масата
Максималната пенсия трябва да се увеличава постепенно, за да не се изчерпи този ресурс
09.10 | 12:15
-
Заършват ремонта на АМ Тракия край Пазарджик в събота
Движението на превозните средства ще бъде пренасочено в обновеното платно, като ще има по една...
09.10 | 18:00
-
Зеленски: Путин излъга Тръмп
По думите му, ако руският лидер се опита да превземе цяла Източна Украйна, загубите на...
09.10 | 15:10