Най-щастливи сме, когато леглото ни скърца повече от на съседа 17.04 | 20:01

Ключът към щастието е да си мислим, че правим повече секс от останалите

От Мартина Панайотова

Американски учени установиха, че ключът към щастието е да си мислим, че правим повече секс от съседите, пише в Daily Mail.

Ситуацията със секса наподобяла тази с желанието ни да имаме по-хубава къща, по-луксозна кола и по-високи доходи от комшията, уверява екипът на проф. Тим Уодзуърт от университета в гр. Боулдър, щата Колорадо.

Специалистите анализирали анкетни данни от 15 386 души, събрани в периода 1993-2006 година, които отразявали подробно психическото им здраве. Те трябвало да отговорят на един от трите въпроса - как се чувстват: много щастливи, достатъчно щастливи и не много щастливи.

След като учените взели предвид начина им на живот, имотното им състояние, семейното им положение и възраст, тези от запитаните, които правели секс 2-3 пъти месечно, били с 33 на сто по-щастливи от тези, които се придържали към полово въздържание през последните 12 месеца.

Участниците в проучването, които се отдавали на любовни ласки веднъж седмично, били с 44 на сто по-жизнерадостни от тези, които се били отказали от тях за една година.

Тези от анкетираните, които правели любов от два до три пъти седмично, били 55 на сто по-щастливи от останалите.

Но проучването също установило, че хората с повишена сексуална активност, но считащи, че правят секс по-малко от останалите, се чувствали значително по-натъжени. Най-щастливи се оказали тези, които предполагали, че правят повече секс от другите.

Но докато е лесно да сравниш автомобила си с този на съседа, как може да се установи паралел и в такава интимна област, каквато е сексуалният живот?

Важен източник на информация според проф. Уодзуърт били медиите. Много от най-тиражните списания често публикуват анкети за сексуалната активност на хората.

Разговорите в тесен приятелски кръг също хвърлят светлина върху проблема. В човешката психика бил дълбоко залегнал стремежът да се сравняваме с останалите.

И когато ги превъзхождаме, по мним или реален начин, това ни кара да се чувстваме щастливи, заключава Уодзуърт, цитиран от БТА.

Водещи

Най-четени