Опосумът Хайди не позна само един от "Оскар"-ите 28.02 | 15:46
Наградата за най-добър филм убегна от погледа на кривогледото животинче
Хайди, кривогледото опосумче от Германия, почти успя да познае всички носители на "Оскар", предаде Ройтерс. Животинчето сбърка единствено при избора си за най-добър филм и посочи "127 часа" на режисьора Дани Бойл, вместо "Речта на краля" на Том Хупър.
Опосумът позна, че Натали Портман ще получи статуетката за най-добра актриса за ролята си в "Черен лебед" и че Колин Фърт ще бъде обявен за най-добър актьор. Изявите на Хайди бяха заснети в няколко епизода за предаването "Jimmy Kimmel Live!" по ABC.
Хайди е на две години и половина и живее в зоологическа градина в Източна Германия. С опитите си да познае носителите на тазгодишните филмови отличия, животинката се помъчи да повтори успеха на покойния си "колега", октопода Паул, който миналата година позна всички мачове на футболния тим на Германия на Световното първенство в ЮАР, както и финала между Испания и Холандия.
"Всичко вървеше по план", каза говорителката на зоологическата градина, "Дадохме на Хайди нужното ѝ време, за да избере победителите, а от време на време дори си поспиваше, за да събере сили." Начинът, по който животното е избирало носителите на "Оскар", е бил с поставяне на лапа на съответната снимка.
За най-добър филм опосумката се е затруднила най-много поради наличието на цели десет номинации. Преди да посочи "127 часа", Хайди без проблем определила Колин Фърт и Натали Портман като тазгодишни лауреати.
Някои от победителите на церемонията по награждаването, състояла се снощи, получиха към подаръците си и плюшена играчка Хайди.
Опосумката стана известна в Германия, когато вестник Bild публикува снимката ѝ. Славата ѝ се разрасна със създаването на група за нея и присъединяването на повече от 300 000 човека.
Водещи
-
Правителството одобри близо 2 млн. лв. за хуманитарна подкрепа на разселени хора от Украйна 2
С приемането на настоящия акт се разрешава на Министерството на туризма да използва сметка за...
15.12 | 17:40
-
Кабинетът отпуска близо 95 хил. лв. за стипендии на деца с изявени дарби
Средствата се осигуряват за сметка на предвидените за тази цел разходи по централния бюджет за...
15.12 | 17:20
-
Личните трансфери на домакинствата: България получава повече, отколкото изпраща
В резултат отрицателното салдо на ЕС спрямо страните извън Съюза се разширява и през 2024 г....
15.12 | 16:45
-
Нови арести на полицаи, назначиха временен шеф на Пето РПУ 2
След акция в София и Ловеч са задържани 7 души за наркотици и корупция, сред тях и служители...
15.12 | 16:30
Най-четени
-
Деница Сачева: Борисов знае кога е време за мъже
По време на брифинга след срещата, Сачева акцентира върху икономическото състояние на страната...
15.12 | 11:30
-
Бившият номер 19 в света прекрати кариерата си през 2021 година и веднага след това започна да се занимава с треньорство.
"Ще бъде голяма изненада да има кабинет в този парламент."
15.12 | 10:15
-
Президентът провежда консултации с представители на ПП-ДБ
Ние смятаме, че сегашното правителство трябва да внесе удължителен бюджет и той да бъде приет...
15.12 | 11:45
-
Президентът продължава консултациите с представители на парламентарните групи в 51-вото Народно събрание за съставяне на втори редовен кабинет
Днес се проведе първият кръг от консултации - с първите две политически сили - ГЕРБ-СДС и...
15.12 | 15:45