По какво луднаха българите? 12.05 | 08:47
След забраната на цигарен дим в заведенията, започнало търсенето на наргилета
Наргилето се е превърнало в хит след забраната за тютюнопушенето в заведенията. Причина за това е, че употребата на наргиле не нарушава разпоредбите и много заведения вече го предлагат на клиентите си, това сподели журналистката Андреа Флорова в предаването "Усещане за жена" по TV7.
Голяма част от хората, които са опитали наргилето са на мнение, че то може да замени нуждата им от цигари. Друг плюс е, че то всъщност е безвредно, понеже се смята, че водата, която се съдържа в него напълно пречиства пушека.
Клиентите могат сами да изберат от разнообразие от аромати с различни вкусове. Хората харесват наргилетата, защото действат релаксиращо и отпускащо.
Според специалисти обаче и пушенето на наргиле може да доведе до пристрастяване и дори да навреди на здравето.
Изследвания показват, че пушенето на наргиле от 20 до 80 минути се равнява на вдишване на дим, колкото един пушач, изпушил 100 или повече цигари.
Водещи
-
Вадят на светло посредниците в онлайн залаганията
От новото облагане МФ очаква 100 млн. евро. платени данъци за тази година и 150 млн. евро за...
26.06 | 10:15
-
Проблемът с безводието, водопроводите и напоителните системи ще бъде обсъден на работна среща в Министерския съвет
Приоритетно ще се идентифицират населени места с дефицит на водоизточници и компрометирани...
26.06 | 09:59
-
Мондиал 2026: Турция победи САЩ с късен гол
Въпреки резултата южните ни съседи си стягат багажа
26.06 | 09:30
-
Очевидец на сблъсъка с трима загинали на „Тракия“ твърди, че не е имало спирачен път
Ключови детайли за разследването
26.06 | 09:15
Най-четени
-
Слънчево време с летни температури до 35 градуса
Следобед са възможни локални гръмотевични бури
26.06 | 08:00
-
Очевидец на сблъсъка с трима загинали на „Тракия“ твърди, че не е имало спирачен път
Ключови детайли за разследването
26.06 | 09:15
-
Мондиал 2026: Турция победи САЩ с късен гол
Въпреки резултата южните ни съседи си стягат багажа
26.06 | 09:30
-
Проблемът с безводието, водопроводите и напоителните системи ще бъде обсъден на работна среща в Министерския съвет
Приоритетно ще се идентифицират населени места с дефицит на водоизточници и компрометирани...
26.06 | 09:59