Още жертви в Египет, напрежението расте 30.01 | 15:15
Около 50 души са загинали от началото на сблъсъците в страната миналата седмица
Двама души са били убити при сблъсъци в египетската столица Кайро, съобщи BBC.
Мъжете са били простреляни от армията, като единият е починал на място, а другият – малко по-късно в болница.
Новите жертви се прибавят към останалите близо 50, които загинаха миналата седмица след отбелязването на втората годишнина от революцията в Египет.
Страната бе разтърсена и от смъртните присъди на 21 футболни хулигани – съдебно решение, което доведе до още сблъсъци с полицията.
Вчера (29 януари) армията в Египет излезе с предупреждение, че страната е на прага на гражданска война.
Напрежението се завърна, след като президентът Мохамед Морси си гласува големи правомощия, а след това спомогна за успешното приемане на противоречивата конституция на страната, която облагодетелства мюсюлманската общност.
Водещи
-
Авария временно спира водоподаването в няколко столични квартала
При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа "Софийска вода“ ще осигури...
24.06 | 10:30
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
Къде в Европа се плаща по-висок данък за второ жилище
Идеята за въвеждане на по-висок данък върху второто и третото жилище у нас предизвика бурни...
24.06 | 09:30
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
Жените могат да останат с по-ниски заплати заради новите разпоредби
Риск от чисто формално прилагане
24.06 | 08:52