Решенията на НЗОК - тежки за здравната ни система 21.02 | 21:55
Според д-р Стойчо Кацаров лимитът на клинични пътеки е абсурд

Последиците от решенията на Националната здравноосигурителна каса са тежки за цялата здравна система, заяви председателят на УС на "Център за защита на правата в здравеопазването” д-р Стойчо Кацаров, цитиран от агенция "Фокус”.
По думите му лимитът, който НЗОК обяви на клинични пътеки, е абсурд и лишава гражданите от правото, дадено им със закон, да избират къде да се лекуват.
"Това по недопустим начин ни разпределя като някакви квоти между болниците. Аз мисля, че НЗОК трябва незабавно да отмени тези квоти. Ако нямат куража да го направят, наистина да си подадат оставките. Защото последиците от това ще са много тежки и не толкова за болниците и лекарите, които пледират за тези оставки, а последиците са изключително тежки за болните”, категоричен е Кацаров.
По думите му разпределянето като квоти между болниците незабавно трябва да бъде отменено. Ако това не се случи, трябва да бъдат подадени оставки, защото последиците ще са не само за отделния пациент, но и за цялата здравна система.
"От Касата заявяваха намерението си за това и макар че многократно предупреждавахме, и аз и други хора, че това е абсурдно, недопустимо. Това не е само лоша организация на здравеопазването, това не е медицина. И въпреки това те го въвеждат”, заяви д-р Стойчо Кацаров.
Според него в този случай проблемът не може да бъде решен с протести, а ако Българският лекарски съюз иска да каже тежката си дума, може да прекрати своите договори с НЗОК.
Водещи
-
Андрей Райчев: Как да работи парламент, в който 8 партии са в смъртна схватка
"Причините са две: страхът от нови избори и фактът, че България е на ръба на приемането на...
14.03 | 18:00
-
ЦИК обяви имената на още двама депутати
Решение на Конституционния съд и нови депутати
14.03 | 17:20
-
Общо 15 000 души в областта са изложени на риск от замърсена питейна вода
Бедствено положение в село Стрелец
14.03 | 16:59
-
Кремъл: Путин е изпратил съобщение на Тръмп относно предложението за примирие с Украйна
Той отбеляза, че има „резерви” относно предложението за 30-дневно прекратяване на огъня, като...
14.03 | 16:45
Най-четени
-
Японска компания заменя пукащите балончета с ядливи пуканки
Иновативна японска хранителна компания предлага революционно решение в света на опаковките,...
14.03 | 15:15
-
Пренареденият пъзел: „Величие“ влиза в парламента – ще има ли правителство
По думите му един депутатски мандат е приблизително около 10 000 гласа, „това означава, че...
14.03 | 09:30
-
Ивайло Мирчев с коментар за това, което се случва в момента с бюлетините
Оттук нататък единственият вариант е Бойко Борисов да си работи с Делян Пеевски, поясни той.
14.03 | 10:15
-
Кирил Петков: Пеевски щял да прави държавна лавка. Човек, който преяжда всеки ден, ще храни бедните- пълен абсурд!
По думите му вчера управляващата коалиция е била „изнасилена“ от Пеевски още преди идването на...
14.03 | 14:45