Само за 24 часа: Над 12 100 шофьори снимани с превишена скорост 23.04 | 18:19
София, Пловдив и Пазарджик са „шампиони“ по най-много джигити
![Само за 24 часа: Над 12 100 шофьори снимани с превишена скорост](http://inews.bg/pictures/2290041_1004.jpg)
12 159 нарушения на скоростните режими са констатирани по време на 24-часовия маратон. Той се проведе от 00 до 24 часа на 21 април и е част от операцията за скорост по линия на Европейската мрежа на службите на Пътна полиция – ROADPOL, която продължава до края на тази неделя.
У нас в операцията са били ангажирани 227 екипа, разположени на 402 точки за контрол. Най-много нарушения са констатирани от екипите на СДВР – 3655 случая, на ОДМВР-Пловдив – 1282 и на ОДМВР-Пазарджик – 635.
В календара на ROADPOL е заложено два пъти в годината да се провеждат операции за контрол на скоростта. Причината за това е фактът, че несъобразената скорост остава една от основните причини за по-голямата част от настъпилите пътнотранспортните произшествия. Изготвените анализи показват, че през 2020 г. у нас при несъобразена скорост са настъпили най-много тежки пътнотранспортни инциденти с най-голям брой загинали и с най-много ранени.
Водещи
-
Четири организации обявяват бойкот на супермаркетите на 13 февруари
Според Петьо Дафинкичев, главен редактор на вестник "Пенсионери“, най-важното е, че...
10.02 | 16:15
-
Между 460 и 500 хил. пътници ползват столичното метро на ден
За разширението на третата линия на метрото през столичния кв. "Слатина" той обясни
10.02 | 15:30
-
Цончо Ганев би аларма: Туризмът ще пострада от вдигането на данъците
Според него трябва да е приоритет на държавата, българския турист да е запознат с наследството...
10.02 | 15:15
-
Работодателите: Вече 24 години държавните служители не заплащат за своя сметка осигурителни вноски, получава се дискриминация спрямо частния сектор
Осигуровките трябва да се заплащат от държавните служители тогава, когато заплатите им бъдат...
10.02 | 14:45
Най-четени
-
Софийски квартали остават без парно и топла вода
Едни от най-честите дела, които потребителите в столицата водят, са с "Топлофикация – София“,...
10.02 | 10:46
-
Експерти: Еднодневен бойкот на супермаркетите няма доведе до смъкване на цените
Опасности от държавна намеса
10.02 | 10:45
-
Нов случай в градския транспорт на София, при който пътник е заложник на шофьора
Оказва се, че случаят не е прецедент и други пътници са преживели същото.
10.02 | 09:59
-
Хепатолог отсече: Медът е 80% захар - по-вкусен е, отколкото полезен
Също така според Вялов медът съдържа органични киселини, които биха могли да бъдат полезни за...
10.02 | 13:15