И Visa блокира парите на WikiLeaks 07.12 | 20:43
PayPal вече спря даренията за сайта

Водещата във Великобритания компания за кредитни карти Visa обяви днес, че е замразила всички плащания на WikiLeaks, като поясни, че води разследване за това как функционира бизнесът на уебсайта, предадоха осведомителните агенции.
Говорител на Visa каза, че от разследването ще се разбере дали характерът на дейността на WikiLeaks не противоречи на оперативните правила на Visa.
Решението на Visa бе предшествано от подобен ход на други доставчици на финансови услуги като PayPal, отбелязват британски медии, цитирани от ДПА.
АП коментира, че замразяването на отношенията с Visa е силен удар по WikiLeaks, която разчита на онлайн дарения, за да функционира.
Вчера властите в Швейцария закриха новата сметка на основателя на сайта Джулиан Асандж в швейцарска банка, припомня агенцията.
Водещи
-
Китай допусна, че Covid-19 може да произлиза от САЩ
Пекин отхвърля обвиненията на Тръмп и настоява за разследване на Вашингтон като възможен...
30.04 | 18:30
-
Израел поиска помощ от България и още три страни, за да се справи с пожарите край Йерусалим
Министърът на отбраната обяви „национално извънредно положение“
30.04 | 18:15
Най-четени
-
Зоните за почасово платено паркиране в София няма да работят на 1 май
На 2 май, 3 май и 5 май 2025 г. зоните за почасово платено паркиране ще работят нормално.
30.04 | 11:15
-
Балабанов: Не се казвам Асен Василев и не съм правил глупав План за възстановяване и устойчивост, заради който се чудим как да наредим бюджета
Балабанов е категоричен, че за да се свърши цялата планирана работа на правителството - трябва...
30.04 | 09:59
-
Кога преминаваме към електронна трудова книжка и какво да правим, ако сме изгубили хартиената
Къде можете да проверите с кои фирми работодатели сте имали сключени трудови договори:
30.04 | 08:45
-
Жълт код за опасност от слана
В планините ще бъде слънчево. Ще духа умерен, по билата - до силен североизточен вятър....
30.04 | 08:05