Българските биатлонисти завършиха на 14-то място в първата щафета за сезона 11.12 | 17:17

Българският скартет остана на 03:58.1 минути след победителите от Норвегия, като използва десет допълнителни патрона

Щафетата на България в състав Михаил Клечеров, Мирослав Кенанов, Владимир Илиев и Красимир Анев завърши на 14-то място в първата щафета за сезона 4 по 7.5 километра от Световната купа по биатлон, която се проведе в австрийския зимен курорт Хохфилцен.

Първи стана световният шампион Норвегия в състав Руне Братсвен, Ларс Бергер, Емил Хегле Свендсен и Тарей Бьо с време от 1:14.52.9 часа.

Скандинавците не оставиха съмнения в превъзходството си, въпреки че използваха седем допълнителни патрона и трябваше да направят една наказателна обиколка. Българският квартет остана на 03:58.1 минути след победителите, като използва десет допълнителни патрона.

На второ място с пет допълнителни патрона и изоставане от 13.9 секунди от победителя се нареди щафетата на Русия в състав Антон Шипулин, Андрей Маковеев, Евгений Устюгов и Дмитрий Малишко. На трето място завърши Франция.