Българските волейболисти отбелязаха 89 точки в мачовете си в Серия А2 21.11 | 11:26

Българските волейболисти направиха фурор в поредния кръг на втория ешелон в италианското волейболно първенство - Серия А2. Родните състезатели бяха с основен принос за победите на отборите си, отбелязвайки общо 89 точки.

В българското дерби между Глобо Банка Пополаре дел Фрузинате (Сора) на Валентин Братоев и Каридже (Генуа) с Боян Йорданов, надделя Супер Бобо, като отборът му се поздрави с домакинска победа с 3:1 (20:25, 25:16, 25:18, 25:20) гейма. Йорданов стана топреализатор в мача с 23 точки на сметката си, докато Братоев дебютира за новия си отбор с 10 точки.

Николай Учиков реализира феноменалните 39 точки за успеха на своя Палаволо Молфета (Молфета) с 3:1 (22:25, 29:27, 25:19, 25:22) гейма при гостуването на Чикети (Изерния).

Данаил Милушев също стана топреализатор в домакинския мач на своя Кастелана Гроте срещу Реджо Емилия, завършил 3:0 (25:13, 25:17, 25:20). Българският диагонал бе над всички със 17 точки.

Отборът на Светослав Ангелов - Милано също се поздрави с победа с 3:1 (15:25, 25:15, 25:21, 26:24) гейма при домакинството си на Лорето. Ангелов се появи на игрището като резерва в третия и четвъртия гейм, но не успя да запише точков актив.

След срещите от 10-ия кръг в Серия А2 лидер е Волей Сеграте 1978 с актив от 27 точки, следван от Кастелана Гроте с 23 и Палаволо Молфета с 22 точки.