Далас докосва титлата в НБА след трета победа над Маями 10.06 | 07:46

Маверикс поведе с 3:2 победи във финала с Маями Хийт, след като постигна домакински успех със 112:103 в мач номер 5 от серията

От Мариян Найденов

Отборът на Далас Маверикс поведе с 3:2 победи във финала с Маями Хийт, след като постигна домакински успех със 112:103 в мач номер 5 от серията. Така Дирк Новицки и компания са на само победа от титлата в НБА, след като за първи път поведе на съперника си във финалния плейоф.

Срещата бе много оспорвана и пълна с обрати, но Далас направи по-силна последна четвърт и това им донесе победата. Три минути преди финалната сирена резултатът бе равен 100:100, след което домакините реализираха две бързи атаки, а след тройка на Джейсън Тери те вече водеха със 108:101 и задържаха преднината си до края.

Лидерът на Маверикс Дирк Новицки за пореден път бе най-резултатен за отбора си с 29 точки, Джейсън Тери също направи много силен мач, завършвайки с 21 точки. Хосе Бареа се отчете със 17 точки, а Тайсън Чандлър и Джейсън Кид добавиха по 13 точки за успеха.

За Маями най-полезен бе Дуейн Уейд с 23 точки, а Крис Бош се отчете с дабъл-дабъл от 19 точки и 10 борби. Другата голяма звезда на "горещите" Леброн Джеймс завърши мача с трипъл-дабъл от 17 точки, 10, борби и 10 асистенции, но направи много слаба последна четвърт, в която не реализира нито една стрелба. Това бе и най-лошото представяне на Джеймс в плейофите тази година като брой отбелязани точки.

Следващия шести мач от серията между Маями и Далас е в понеделник,13 юни от 03:00 часа сутринта българско време.