Котоошу и Даниел Иванов с престижни победи на супертурнира във Фукуока 16.11 | 12:26

Калоян Махлянов прекъсна черна серия срещу Окиноуми, Даниел Иванов записа престижна победа над именития монголец Асасекирю

Най-добрият български сумист Калоян Махлянов - Котоошу записа трета победа на големия есенен турнир "Кюшю Башьо" във Фукуока (Япония). Гигантът от Джулюница надделя в четвъртия кръг над "маегашира-1" Окиноуми.

Той използва любимата си техника "йорикири" (фронтално избутване), за да свали съперника си на дохиото и да запише първа победа срещу него в едва 4-ия мач срещу японеца през тази година. Това бе трети успех за Котоошу във Фукуока, като досега той има и една загуба в актива си.

Българинът се нуждае от положителен баланс в надпреварата, което означава най-малко осем победи, за да запази втория по сила ранг в сумото "одзеки".

В петия кръг на надпреварата утре Котоошу излиза срещу Аран, срещу когото има 6 победи и 1 загуба.

Единственият действащ "йокодзуна" Хакухо не допусна изненада и записа четвърта поредна победа. Великият шампион, който се стреми да спечели 21-а купа на Императора, се справи със съпротивата на грузинеца Точиношин.

Другият българин в японското професионално сумо - дебютантът Даниел Иванов-Аоияма пък постигна престижна победа над именития монголец Асасекирю. В следващия кръг на втора дивизия Аоияма се изправя срещу Сагацугаса.