Милан и Палермо завършиха наравно в първия полуфинален мач за Купата на Италия 21.04 | 07:30

Двата отбора направиха 2:2 на "Сан Сиро"

Отборът на Милан завърши наравно с тима на Палермо - 2:2 в първа полуфинална среща за Купата на Италия. Срещата се игра на "Сан Сиро", а реваншът е на 10 май.

Наказаният да не играе в Серия А с екипа на "росонерите" Златан Ибрахимович започна титуляр и се разписа още в 4-та минута. Шведът получи дълъг пас в наказателното поле и от воле не остави шансове на вратаря Сиригу.

Палермо успя да изравни резултата само десет минути по-късно чрез звездата си Хавиер Пасторе. Младият аржентинец нахлу в наказателното поле на Милан след двойно подаване със съотборник и с мощен удар не остави шансове на Марко Амелия за 1:1.

В началото на второто полувреме гостите от Палермо излязоха напред в резултата след като Абел Ернандес се оказа на точното място в 53-та минута.

Милан успя да изравни в 76-та минута. Златан Ибрахимович се опита да излъже няколко футболисти на Палермо, но топката му бе избита и попадна в Урби Емануелсен, който с красив удар прати топката във вратата за 2:2.

Така всичко в този полуфинален сблъсък ще се реши в срещата реванш на 10 май в Палермо.