Оклахома удари Лейкърс преди "Мача на звездите" в НБА 24.02 | 09:55

"Гръмотевиците" се наложиха със 100:85

Оклахома Сити Тъндър постигна страхотна победа срещу Лос Анджелис Лейкърс в "Чеспейк Енерджи Арена" със 100:85 в последния мач от НБА преди началото на звездния уикенд.

По този начин "гръмотевиците" се утвърдиха на върха в класирането на Западната конференция с 27 победи и 7 загуби, като имат и невероятния рекорд от 15 победи и едва 1 загуба в домакинските си двубои. Втори е Сан Антонио Спърс (24-10).

Двубоят на лидера със 17-кратните шампиони в "лигата на извънземните" протече изключително интересно. Лейкърс водеше през по-голямата част от първото полувреме, въпреки че разликата не надмина 7 точки, но към средата на втората част домакините изравниха резултата и двата отбора играеха кош за кош.

17 секунди преди края Коби открадна топка и подаде на Гасол, който даде 2 точки аванс малко преди края. Ръсел Уестбруук бързо даде 1 точка преднина на Оклахома с тройка 0.8 секунди преди края. При изнасянето на топката Байнъм сбърка първия пас, а топката попадна в Кевин Дюрант, който моментално стреля. След като официалните лица прегледаха записа зачетоха коша и "гръмотевиците" взеха аванс от 3 точки преди началото на второто полувреме.

От този момент до края Тъндър започна да трупа методично аванс, въпреки опитите на звездите на гостите Брайънт, Байнъм и Гасол да поддържат темпото на домакините. В крайна сметка резервната скамейка на "езерняците" отново записа трагичен мач и това логично доведе до 100:85 в полза на Оклахома.

Отново най-полезен за тях бе Кевин Дюрант, който отбеляза 33 точки и даде 6 завършващи паса. Ибака записа нов дабъл-дабъл (11 точки, 13 борби), а Уестбруук и Хардън се отчетоха съответно 19 и 16 точки. За Лейкърс Коби отново имаше проблеми при стрелбата и регистрира едва 7 успешни опита от 24 стрелби (24 точки). Гасол записа 22 точки, а Байнъм направи нов дабъл-дабъл (14 точки, 12 борби).

В друг интересен мач триото Джеймс-Уейд-Бош тотално надигра Ню Йорк Никс начело с Антъни, Студемайър и любимеца на цял свят Джереми Лин. В своята "Американ Еърлайнс Арина" "горещите" нямаха особени проблеми със своите гости и победиха със 102:88, а защитната формация на Ерик Споелстра тотално обезличи новото чудо на НБА Джереми Лин.

Решаваща за мача се оказа 3-ата четвърт, в която Маями успя да натрупа 12 точки аванс, които се оказаха непосилни за Никс.

Крис Бош бе най-резултатен за Маями с 25 точки, Уейд добави 22, а ЛеБрон Джеймс записа 20 точки, 9 борби, 8 асистенции и 5 откраднати точки за успеха на Маями. От другата страна на корта, Лин записа най-слабия си мач, откакто тръгна "linsanity", отбелязвайки едва 8 точки, като допусна цели 8 грешки.

Кармело Антъни напомни за себе си като направи най-силния си мач след контузията, въпреки че отбеляза 19 точки, което не близко до показваните от него умения преди контузията. Студемайър записа 13 точки, а отново добро включване от пейката направиха Джей Ар Смит и Новак съответно с 14 и 12 точки.

Така Маями се изравни на върха на лигата с Оклахома като двата отбора имат един и същ брой победи и загуби (27-7).