Федерер се разправи с Родик за място на полуфиналите в Базел 05.11 | 11:26

В спор за място на финала Федерер ще се изправи срещу сънародника си Станислас Вавринка

Роджър Федерер се класира за полуфиналите на домашния си турнир в Базел, след като се наложи с 6:3, 6:2 над Анди Родик в мач продължил едва 63 минути. Това бе победа номер 41 за швейцареца в Базел и 21-а над Родик от 23 изиграни мача.

Срещата започна равностойно, като и двамата тенисисти печелеха подаванията си, преди да се стигне до 4:3 за Федерер, при което Родик започна да допуска сериозно количество грешки, които позволиха на съперника му да затвори сета с 6:3.

Във втория сет имаше само един тенисист на корта и това бе Федерер, който проби Родик при първия му сервис, а след това постигна още един пробив, с което приключи мача след 6:2 за малко повече от час игра.

В спор за място на финала Федерер ще се изправи срещу сънародника си Станислас Вавринка, който отстрани Флориан Майер с 6:2, 6:2 на четвъртфиналите.

Другият полуфинал пък противопоставя световният номер едно Новак Джокович и Кеи Нишикори.