Христо Стоичков изведе българските звезди до победа над чуждестранните 09.09 | 10:20

Христо Стоичков реализира единствения гол в благотворителния мач "MTG United for Peace", проведен на стадион "Васил Левски" вчера

Христо Стоичков се разписа от дузпа през второто полувреме и донесе победата с 1:0 на отбора на българските срещу чеждустранните звезди в благотворителния мач "MTG United for Peace", организиран за трета поредна година от Нова телевизия, предаде БТА.

Събраните средства от двубоя на Националния стадион "Васил Левски" ще бъдат дарени на деца, лишени от родителски грижи.

В състава на българските звезди личаха имената на премиера Бойко Борисов, който беше и капитан на тима, на министъра на спорта Свилен Нейков, както и на бившите футболни национали Любослав Пенев, Йордан Лечков, Даниел Боримириов, Илиян Киряков, Дончо Донев, Гошо Гинчев и други.

За чуждестранните звезди пък играха Партик Андерсон, Стефан Шварц, Андерс Лимпар, Дейвид Мей, Бьорн Торе Кварме, Рони Йонсен, Антонио Велосо, Манфред Калц и други.

Домакините можеха да постигнат и по-изразителна победа, но в края на първото полувреме Любослав Пенев пропусна дузпа, отсъдена от главния арбитър Антон Генов за нарушение в наказателното поле срещу Бойко Борисов. Пенев обаче стреля в напречната греда от бялата точка.

Десетина минути преди края обаче българските звезди получиха нова дузпа за фаул в пеналта срещу Лечков и Стоичков не пропусна.

След края на двубоя победителите получиха специална купа от кмета на София Йорданка Фандъкова.