ЦСКА пита "Титан": Защо няма следа от парите 17.09 | 16:28
Новото ръководство недоумява защо няма информация за финансовите постъпления

ЦСКА се разграничи от две фирми на бившите собственици "Титан", които носят името на "армейците" с уговорката, че те са изцяло под ръководството на фирмата за събиране на отпадъци.
Новите шефове на клуба се чудят защо в счетоводството няма никаква информация за парите, които би трябвало да са постъпили в касата от трансферите на футболистите.
Ръководството на 31-кратните шампиони също така категорично отрече появилите се изказвания, че финансира спортно печатно издание.
Ето пълното съобщение на официалния сайт на "червените":
Уважаеми Дами и Господа,
НС и УС на ПФК ЦСКА ЕАД информират българската общественост относно това, че фирмите "ЦСКА финанс" и "ЦСКА кетъринг", нямат нищо общо с нашия Клуб. Те са били регистрирани като собственост на "Титан Спорт" и са използвани за редица финансови операции, с които нямаме общо.
Нито в архива на ПФК ЦСКА ЕАД, нито в счетоводството, има информация колко пари са получавани от трансфери, къде са отишли тези средства и дали въобще са постъпвали в касата на Клуба през изминалите години.
Ръководството на ПФК ЦСКА ЕАД се обръща към собствениците на "Титан АС" с призив да закрият всички фирми, които съдържат името и символите на Клуба, или да сменят тяхната регистрация. Смятаме също така, че нямащите нищо общо с ПФК ЦСКА ЕАД две фирми ("ЦСКА финанс" и "ЦСКА кетъринг"), следва да предоставят необходимата информация за приходите от трансфери на футболисти през сезон 2012-13, включително и по време на повсеместната разпродажба през юни тази година.
Във връзка с изявление пред телевизия "TV 7", на бившия министър от правителството на Бойко Борисов Мирослав Найденов за финансиране на вестник "7 дни спорт" с главен редактор Юлий Москов от ЦСКА, сме длъжни да заявим, че нямаме нищо общо с това, което представлява грубо нарушение на етичния кодекс на българските медии ( т.3/Редакционна независимост - 3.4 - Ние не приемаме каквито и да било лични, политически или финансови стимули, които могат да повлияят на нашата способност да предоставяме на обществото точна информация).
Водещи
-
„Уолстрийт джърнъл“: Пентагонът блокира използването на далекобойни ракети от Украйна срещу Русия
Това ограничава способността на Киев да използва тези оръжия в защита срещу инвазията на...
24.08 | 18:00
-
Жертва и ранени при експлозия в магазин за играчки в Москва
Евакуирани са хората от околните ресторанти и кино
24.08 | 17:20
-
Затварят пътя за Гърция през Златоград за 20 дни
Заради ремонт от гръцка страна коли ще се пропускат само в неделя и нощем
24.08 | 17:00
Най-четени
-
След преследване и катастрофа в курортното с. Лозенец: Задържаха бус, пълен с мигранти
Шофьорът избяга, издирват го
24.08 | 09:45
-
Лагард: Чуждестранните работници дадоха тласък на икономиката на еврозоната
БВП в Германия щеше бъде с около 6% по-нисък през 2019 г. без , посочи шефката на ЕЦБ
24.08 | 11:00
-
Огромни опашки на „Капитан Андреево” за влизане в България
Основна част от пътникопотока са от т. нар. гастарбайтери, пътуващи от Турция към страните от...
24.08 | 10:00
-
Средната пенсия надхвърли 1000 лв., но 40% от пенсионерите вземат минималната
Това сочат данните на НСИ
24.08 | 12:00