ЦСКА приключи контролите с победа с 2:1 над гръцкия Атромитос 02.08 | 20:31
"Армейците" стигнаха до пълен обрат, след като Анастасакос изведе гърците напред в резултата още в 12-та минута, но с голове на Мораес в 21-та и 36-та минута "червените" стигнаха до крайния успех

Отборът на ЦСКА се наложи с 2:1 над гръцкия Атромитос в последната си контрола преди началото на новия сезон в А група, играна в Правец. Много силен мач за "червените" направи новото бразилско попълнение Жуниор Мораес, който в отсъствието на Делев, Зику и Платини, поведе атаката на отбора и бе в основата на успеха, отбелязвайки и двата гола за ЦСКА в мача. "Армейците" стигнаха до пълен обрат, след като Анастасакос изведе гърците напред в резултата още в 12-та минута, но с голове на Мораес в 21-та и 36-та минута "червените" стигнаха до крайния успех.
Наставникът на ЦСКА Милен Радуканов излезе с експериментален състав, като беше оставил титулярите да почиват и даде шанс за изява на тези от футболистите си, които се появяват по-рядко в игра.
Срещата започна много динамично, а първото по-сериозно положение стана пред вратата на ЦСКА, когато още в първата минута малко не достигна на Брито да намери вратата след страховит изстрел със странична ножица.
Възпитаниците на Милен Радуканов отговориха с греда след чудесен изстрел на Жуниор Мораес от границата на наказателното поле в 8-та минута.
Така се стигна до 12-та минута, когато гостите от Гърция откриха резултата. Автор на попадението стана Анастасакос, който се възползва от един рикушет в наказателното поле и с удар от около 10 метра не остави шансове на Макенджиев за 0:1.
Този гол не притесни футболистите на ЦСКА и те успяха да се върнат в мача след по-малко от десет минути (21'). Новото бразилско попълнение Жуниор Мораес открадна топката от защитник на Атромитос, след което напредна и останал сам срещу вратаря, технично го прехвърли за 1:1.
В 30-та минута пък гърците можеха отново да поведат, но опасен изстрел на Енщайн не попадна в очертанията на вратата зад Макенджиев.
Малко след това (36') ЦСКА нанесе втория си удар в мача и отново в прегръдките на съотборниците си се озова Мораес, който се възползва от нова грешка в защитата на гърците, открадвайки топката, след което преодоля и вратаря за 2:1.
До края на първото полувреме, пред футболистите на Атромитос на два пъти се откриха възможности за гол, но в единия случай Татос не успя да отправи силен удар (40'), а след това (44') Григоров изчисти топката от крака на противников нападател точно навреме.
След почивката двата отбора понамалиха малко темпото, а играта отново бе равностойна, но с по-малко голови положения. Най-чистата възможност през второто полувреме се откри пред футболистите на Атромитос в 67-та минута, когато Цвакианакис излезе сам срещу Макенджиев, прехвърли го, но топката кацна върху гредата.
До края на срещата не се случи нищо по-запомнящо се и ЦСКА се поздрави с победа преди старта на сезона в А група този уикенд. В първия си мач "червените" се изправят срещу Локомотив (София), а срещата е в неделя, 7 август, на Националния стадион "Васил Левски" от 20:30 часа. Преди това, в петък (5 август), ЦСКА ще научи съперника си в Лига Европа.
Водещи
-
Министерство на културата отчете резултатите от първите 100 дни от управлението на Мариан Бачев
Министерството отчита, че са обявени 17 от общо над 30 необявени конкурса, като за някои от...
25.04 | 16:59
-
Кристалина Георгиева: Световната икономика е изправена пред сериозно изпитание 3
Според директора на МВФ, това поставя държавите в изключително трудна ситуация и прави спешно...
25.04 | 16:45
-
Във вторник е първото заседание по делото срещу съпредседателя на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков
Петков е с повдигнато обвинение от 10 януари
25.04 | 16:30
-
Манол Генов издаде заповеди за обявяване на две нови защитени територии
С променените режими се забранява провеждане на сечи, с изключение на отгледни, санитарни,...
25.04 | 16:15
Най-четени
-
Доверието в кабинета пада?
Съдбата на този кабинет ще бъде решена от потенциални противоречия вътре в управляващата...
25.04 | 10:59
-
Задава се нова порция от пролетни празници и почивни дни
Отново има възможност за комбинации, които да удължат почивката за всички.
25.04 | 09:45
-
Теменужка Петкова: Елиминираме ефекта на правителствата на модела „Радев“
Елиминираме ефекта на правителствата на модела „Радев”. Това каза финансовият министър...
25.04 | 14:00