Юнайтед зарадва сър Алекс с победа в последния му мач на "Олд Трафорд" 12.05 | 19:57

"Червените дяволи" се наложиха над Суонси с 2:1

От Мариян Найденов

Футболистите на Манчестър Юнайтед зарадват с победа легендарния мениджър сър Алекс Фъргюсън в последния му мач на "Олд Трафорд", след като се наложиха с 2:1 над Суонси в мач от предпоследния 37-и кръг във Висшата лига.

Срещата бе без значение и за двата отбора с оглед на класирането, но бе изключително сантиментална за живата икона на Юнайтед - сър Алекс Фъргюсън, който се сбогува с феновете след 26 години начело на клуба, в които донесе на "дяволите" невероятните 38 трофея, приключвайки с рекордна юбилейна 20-а титла във витрината на клуба.

Привържениците изпратиха легендарния шотландец подобаващо със специално подготвена за целта хореография.

Възпитаниците на сър Алекс откриха резултата чрез Хавиер Ернандес в края на първото полувреме (39'), а 1:1 направи испанската сензация Мичу малко след почивката (49'). Победата на "дяволит" узакони Риоо Фърдинанд три минути преди края на редовното време (87').

Срещата започна силно за домакините, които искаха да зарадват феновете и Фърги с успех. Юнайтед можеше да поведе още в 5-ата минута, когато Ван Перси изведе чудесно Ернандес, но ударът на мексиканския нападател срещна напречната греда.

"Червените дяволи" продължиха да бъдат по-активния отбор на терена и да търсят повече гола и след няколко пропуска все пак стигнаха до него след 39 минути игра, а точен бе Чичарито, който бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле след изпълнение на статично положение.

След почивката играта се изравни, а гостите от Суонси също започнаха да поглеждат по-често към вратата на Давид Де Хеа. Това доведе до няколко опасни положения, но ново попадение в мача така и на падаше.

Така се стигна до 87-ата минута, когато ветеранът в отбраната на Юнайтед Рио Фърдинанд отбеляза първия си гол от 5 години насам, с което сложи подобаващ завършек на този паметен за клуба мач. Бранителят остана непокрит на далечната греда след корнер пред вратата на гостите и с безпощадно воле засече топката във вратата на Герхард Тремел, оформяйки крайното 2:1.