Apple и Samsung в съдебен спор за патенти 21.05 | 19:33
Ръководителите не могли да изчакат до юли и започнали спора по-рано

Днес (21 май) Apple и Samsung Electronics ще се срещнат лице в лице в съда по повод спор, в който Apple твърди, че корейска компания е копирала някои от продуктите им, съобщава Reuters.
Изпълнителните директори на двете компании - Тим Кук и Чой Джи-Сунг, са получили уведомление от федералния съд в Сан Франциско да се появят за арбитраж, за да помогнат за разрешаването на споровете за патенти между двете компании.
САЩ внимателно следи глобалната война за патенти между двете водещи фирми, включваща над 20 случая в 10 страни. По план дебатът трябваше да приключи в съда през юли месец тази година, но на нито една от двете компании не ѝ се чака толкова време, през което да се отчетат и други нарушения на патентните права.
Американската компания обвини Samsung в "дословно" копиране на iPhone и iPad с продукти, които са с операционната система на Google. Корейската компания от своя страна е заявила контраиск срещу Apple за нарушаване на нейните патенти.
Докато смартфоните и таблетите на Samsung, които работят под операционната система Android на Google, се конкурират с продуктите на Apple, Samsung също така се явява ключов доставчик на компоненти на фирмата-производител на iPhone.
Експертът по патентни права Флориан Мюлер предупреди, че посредничеството между двете фирми, с цел мирно разрешаване на гражданските диспути, може да доведе до неочакван обрат в случа. Според него "този спор не е узрял за решаване". Експертът е на мнение, че ръководителите на двете компании трябва по-скоро да отидат заедно на почивка и да се разберат на спокойствие, отколкото да се карат в съда.
Водещи
-
Слави: Истината е, че България вече е равноправен член на Европейския съюз
Една държава не върви напред със страх, а върви напред със разум и с гордо вдигната глава,...
04.06 | 20:46
-
Хампарцумян: На 1.01.26 си измиваме очите, изкъпваме се хубаво, вече ще сме с по-високо самочувствие
Ние сме едно много малко парченце от еврозоната, заяви финансистът
04.06 | 20:30
-
Кирил Петков: Асен Василев наложили финансова политика, довела ни до еврото
Днес дойде информация, че строежът на магистралната отсечка Русе-Бяла, ще бъде взет от фирма...
04.06 | 20:15
Най-четени
-
Желязков: Ще дадем всички гаранции, че няма да има недобросъвестни търговски практики
И съобщи мерките, които правителството предприема.
04.06 | 11:30
-
ЕК: България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г.
Това се казва в огласения днес конвергентен доклад от Еврокомисията за България
04.06 | 14:12
-
Асен Василев: Изпълнихме мечтата си да бъдем равни на другите европейски народи
Смятаме, че това правителство е вредно за България, коментира той предстащия вот на недоверие,...
04.06 | 15:30
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар преди излизането на конвергентния доклад
Той коментира и протеста срещу еврото, който блокира центъра на София.
04.06 | 10:59