LG отчете 5 млн. продадени LTE смартфона 16.08 | 09:55
На най-голям интерес се радва моделът Optimus LTE

Броят на продадените смартфони на LG, с възможност за връзка със съвременните 4G LTE мрежи, е преминал границата от 5 млн. бройки в световен мащаб. Това обявиха в сряда от корейския производител на електроника. За сравнение до месец май тази година продадените LTE апарати на LG са били 3 милиона.
Към момента LG предлага модели под новия LTE стандарт в над 10 страни по света, като плановете на компанията са този брой да нарасне двойно до края на годината.
Статистиката сочи, че най-популярният смартфон на компанията е бил Optimus LTE с общи продажби от 2 млн. бройки. Хибридният модел Optimus Vu, съчетаващ в себе си функциите на смартфон и таблет е бил продаден в 500 хил. бройки от пускането му през март. С подобни резултати е и втората версия на Optimus LTE, която е в магазините от май.
"Продажбите на LTE смартфони в глобален мащаб се очаква да нараснат десетократно за тази година в сравнение с миналата", коментира д-р Йонг-сeoк Парк, президент и главен изпълнителен директор на корейската компания. Парк допълни, че през следващите месеци LG готви "дори по-впечатляващи модели" от серията с LTE връзка.
Водещи
-
Инвеститори от САЩ преговарят с българските власти за разширяване на ПГХ "Чирен"
Ройтерс се позовава на информация от "петима души, запознати с проблема", без да ги назовава...
05.08 | 21:00
-
„Каменен” хороскоп: Изумрудът носи любов, хармонията и изобилие
Витеза кого е подходящ и с кои други камъни може да се съчетаае
05.08 | 20:45
-
Почина бившият румънски президент Йон Илиеску
05.08 | 20:15
Най-четени
-
Над Западна България и днес ще вали, утре също ще бъде дъждовно
След 2 часа лятото леко ще започне да се връща в София. Следобед отново обаче ще завали.
05.08 | 10:45
-
6000 лева излезе пoчивкатa нa семейство за една седмица на море
Πo дyмитe нa Cпacoв, cлyчaйнo или нe, cĸoĸът нa цeнитe в xoтeлитe y нac (пoчти) cъвпaднa c...
05.08 | 12:15
-
Даниел Вълчев - кандидат президент на ГЕРБ?
05.08 | 16:16