LG пуска първия си LTE таблет 19.01 | 12:36
Optimus Pad LTE осигурява оптимални условия за работа и забавление на потребителите

Корейският електронен производител LG Electronics представи своя първи таблет, който поддържа LTE мрежа. Освен с иновативната технология 4G мрежи, LG Optimus Pad LTE е снабден и с 8,9-инчов IPS True HD дисплей. Първоначално моделът ще се предлага само на пазара в Южна Корея.
"Фактът, че таблетите генерират около пет пъти по-голям трафик на данни в сравнение с един смартфон, ясно показва, че потребителите им имат нужда от по-добра и по-бърза връзка", каза д-р Йонг-сеок Парк, президент и изпълнителен директор на LG Mobile Communications Company.
"Съчетанието между LTE технологията и функционалността на този вид устройства предлага чувствителни ползи на потребителите, за които таблетът е основно средство за работа и забавление, когато са в движение”, допълни д-р Парк.
Optimus Pad LTE осигурява оптимални условия за работа и забавление на потребителите. True HD IPS екранът предлага възможност за гледане на филми и клипове с висока резолюция. Той също така има 8-мегапикселова камера, способна да снима и HD видео. Друг акцент за любителите на мултимедията е, че моделът работи с SD карта памет, с до 32 GB капацитет, което го прави първият таблет на пазара с такава възможност.
Софтуерът Smart Movie Editor на LG позволява лесното редактиране на снимки и видео клипове в движение. Приложението Web Duet дава възможност на потребителите да търсят информация, както в техните имейли и текстови съобщения, така и в профилите им в социалните мрежи.
Друга интересна функция е LG On-Screen Phone (OSP), която позволява на потребителите да прехвърлят картината от своя смартфон на големия екран на таблета чрез кабел. Впоследствие те могат да поемат управлението, от което и да е от двете устройства.
LG Optimus Pad LTE тежи 479 гр и е с дебелина само 9.34 мм. Таблетът е снабден с 1,5 GHz двуядрен процесор на Qualcomm и работи с операционна система Android 3.2 Honeycomb. Устройството също така разполага с HDMI порт и позволява DLNA връзка.
Водещи
-
Путин подчерта важността на запазването на паметта за уроците от историята и солидарността на предците в борбата срещу нацизма
XVI Международен икономически форум „Русия – Ислямски свят: КазанФорум" ще се проведе от 13 до...
12.05 | 11:15
-
Възможно ли е парламентът да приеме предложението на президента за референдум за еврото
Политологът проф. Росен Стоянов заяви пред Нова тв, че президентът е предприел "абсурдно и...
12.05 | 10:45
-
МОН намалява с близо 2000 местата за студенти държавна поръчка през 2025 г.
Проектът предвижда съкращения в специалности като филологии, психология и право
12.05 | 10:30
-
Няма българска череша и няма да има тази година, категоричен е доцент Димитър Сотиров
Овощар: Ако клиентите не купуват череши, търговците ще свалят цената
12.05 | 10:15
Най-четени
-
Румен Радев внася в НС предложението си за референдум за еврото
Партиите в парламента са на различни позиции
12.05 | 09:15
-
Няма българска череша и няма да има тази година, категоричен е доцент Димитър Сотиров
Овощар: Ако клиентите не купуват череши, търговците ще свалят цената
12.05 | 10:15