Nokia отчете лошо второ тримесечие 19.07 | 17:12
Загубата на компанията за периода е 1,4 млрд. евро

Загуба от 1,4 млрд. евро е отчела Nokia през второто тримесечие на годината. Оборотът на финландската компания пък се е свил с 18,7% до 7,54 млрд. евро, информира "Зюддойче Цайтунг".
Най-голям спад е отчетен в продажбите на смартфони – 34% до 1,54 млрд. евро.
Оперативната загуба на бившия дългогодишен водач в продажбата на телефони стигна 365 млн. евро. За сравнение, през второто тримесечие на 2011 г. Nokia имаше оперативна печалба от 400 млн. евро.
Още през април главният изпълнителен директор на компанията Стивън Елоп заяви, че очаква оперативна загуба от около 3% от приходите.
От няколко месеца финландският производител е в лошо финансово състояние. През първите три месеца на годината компанията отчете загуба от 929 млн. евро.
Същевременно Nokia обяви наскоро, че е продала 4 млн. броя смартфонi Lumia, което отговаря на прогнозите на компанията. Освен това с пускането на новия смартфон Lumia 900 технологичният гигант в момента се опитва да се конкурира с Apple и Samsung.
Водещи
-
Доверието в кабинета пада?
Съдбата на този кабинет ще бъде решена от потенциални противоречия вътре в управляващата...
25.04 | 10:59
-
Вторичните трусове в Истанбул намаляват
Снощи около 18 часа е бил регистриран вторичен трус с магнитуд 3,7 по Рихтер с епицентър...
25.04 | 10:45
-
Кметът на Киев говори за "болезнено решение" часове след кървавата атака над столицата
Напрежение между Тръмп и Зеленски
25.04 | 10:30
Най-четени
-
Кой празнува имен ден
Тя се нарича още и Нова неделя, защото с нея започва цикълът от недели, които споменават...
25.04 | 09:30
-
Задава се нова порция от пролетни празници и почивни дни
Отново има възможност за комбинации, които да удължат почивката за всички.
25.04 | 09:45