Samsung подля вода на Nokia 30.08 | 13:59
Корейската компания първа представи свой телефон с най-новия мобилен Windows

Южнокорейската компания Samsung Electronics стана първият производител на смартфони, представил устройство с най-новия мобилен софтуер на Microsoft. Това се случва едва няколко дни преди подобната очаквана премиера от Nokia, съобщава Reuters.
Краткото съобщение, направено в сряда в Берлин по време на провеждащото се там изложение за електроника, идва на фона на нараснали очаквания все повече производители да преминават към Windows, след като американският съд реши, че много от базираните на Android телефони на Samsung нарушават патенти на Apple.
Някогашният лидер на мобилния пазар Nokia се очаква да представи своята нова мобилна линия Lumia под Windows Phone 8 в Ню Йорк на 5 септември.
Състоялата се по-рано премиера на Samsung е на смартфон, наречен ATIV S. Устройството е с 4,8-инчов екран, 8-мегапикселова камера от задната страна на апарата и друга, 1,9-мегапикселова, разположена в лицевата част.
От официалния блог на Microsoft става ясно, че това е "първият от многото апарати под Windows Phone 8, които ще излязат тази година".
Сега погледите са обърнати към Nokia, като преобладаващото мнение е, че компанията ще постигне успех със своя нов смартфон само ако той има значително по-добри характеристики спрямо ATIV S, например по-впечатляваща камера.
Microsoft представи накратко софтуера си Windows Phone 8 през юни, обещавайки, че първите телефони, работещи с него, ще са на пазара през есента.
Windows Phone 8 е сходен с предстоящия Windows 8, но си е отделен продукт. Windows 8, който е предназначен за персонални компютри и табети, се очаква да излезе на 26 октомври.
От своя страна, Samsung планира представения ATIV S да бъде по магазините през октомври или ноември, като точна дата не е посочена.
Водещи
-
България може да получи над 3 милиарда евро за отбрана
Финансовата подкрепа за България възлиза на точно 3 261 700 000 евро, което е над 2% от общия...
10.09 | 12:45
-
С високи изкупни цени, но ограничени количества започна гроздоберът в община Стралджа
Голяма част от лозовите масиви бяха засегнати от ниските пролетни температури и сланите,...
10.09 | 12:15
-
Финансист: Ако имаме малки суми, най-добре е просто да ги похарчим, за да не остават левове у нас
"Ако имаме малки суми – заплати или пенсии – най-добре е просто да ги похарчим, за да не...
10.09 | 11:45
-
Исторически грешки и десетилетия нехайство водят до заплаха от безводие в цялата страна
България може да остане без вода до 15 години
10.09 | 11:15
Най-четени
-
Защо Гришо не поздрави първия си братовчед за успеха?
На въпрос дали е получил поздравления от Гришо за успешното представяне, Василев отговори леко...
10.09 | 11:30
-
Депутатите ще гласуват за заместник-омбудсман
На 18 август омбудсманът Велислава Делчева внесе в парламента кандидатурата на Мария Филипова...
10.09 | 09:59