Свят, в който всичко и всеки е мобилен 08.01 | 12:07
Това е визията на шефа на Qualcomm, която той представи на стартиращия CES 2013

Вече живеем в свят, в който всичко и всеки ще бъде "роден мобилен". Тази визия сподели изпълнителният директор на производителя на чипове Qualcomm Пол Джейкъбс по време на откриването на международното изложение за потребителска електроника CES 2013 в Лас Вегас.
"Роден мобилен" (born mobile) означава да бъдеш свързан със световната мрежа чрез мобилно устройство по всяко време и на всяко място, обясни Джейкъбс. По време на двучасовото си експозе шефът на Qualcomm изясни как точно неговата компания ще допринесе за реализираното подобно бъдеще.
Днес Qualcomm е един от основните доставчици на мобилни чипове за голяма част от произвежданите смартфони. Технологичният гигант предвижда в бъдеще чиповете му да захранват всякаква мобилна апаратура – от преносими монитори за следене на здравословното състояние до таблети и автомобили.
"Всички днес сме част от това, което наричаме Gen M (поколението М) – поколението, което е родено мобилно", коментира Джейкъбс. "Вече очакваме и изискваме най-различни услуги, които да поръчваме директно в дланта на ръката си".
По време на презентацията си изпълнителният директор на Qualcomm представи два нови мобилни процесора Snapdragon от висок клас, чиято производителност е със 75% по-висока от тази на предишните модели.
Чиповете включват и най-новата 4G мобилна технология по стандарта LTE, както и най-новата версия на Wi-Fi, 802.11ac.
Наред с това Джейкъбс демонстрира и нова технология на Qualcomm, която подобно на Vuforia позволява достъпа до добавена реалност и до безжичното зареждането на батериите на електромобилите.
Водещи
-
Проф. Николай Радулов: Нагнетява се недоволство, мощни протести след февруари
Едно такова избухване може да стигне до кървава разправа, защото хората чувстват, че се...
28.08 | 18:30
-
Родителите в Гърция ще работят 4 дни седмично по 10 часа?
Извънредният труд ще се компенсира с по-високи възнаграждения, предвижда законопроект, който е...
28.08 | 18:15
-
Тотален обрат във времето! Ето кога лятото свършва и идва есента
Ето кога ни връхлитат мощни бури
28.08 | 18:00
-
Три жени се биха в мол пред клиенти, включиха се и мъже
Сред посетителите на търговския център имало и деца
28.08 | 17:45
Най-четени
-
Местните власти разрешиха отстрела на дивото животно, което беше забелязано в Силистренско през последните дни
Системата BG-Alert няма да бъде активирана
28.08 | 10:59
-
620 евро минимална заплата – спор между синдикати и работодатели
Минималната почасова ставка ще стане 7,31 лева при влизането в еврозоната
28.08 | 13:30
-
Шанс за живот: Доброволец спаси две бебета-зайчета от пожар край Вакарел
Оттам пишат още, че майката я няма и не се знае дали е избягала или изгоряла в пожара и...
28.08 | 11:30