Сприятеляваме се с колата си в нова социална мрежа 23.05 | 12:41
"Тойота приятел" позволява да си "чатим" с колата си, както го правим с приятелите си

Toyota Motor Corp и компанията Salesforce.com Inc ще направи нова социална услуга, която ще даде възможност на собствениците да се превърнат в "приятели" на собствените си коли, като ще могат да се сприятеляват с тях, пише Ройтерс.
Сделката бележи второ сливане между най-голямата автомобилна компания в света и софтуерната компания в последните месеци. Toyota и Microsoft Corp обявиха миналия месец плановете си да въведат интернет услугата в автомобилите на Toyota в целия свят.
"Социалните мрежи се трансформират в човешките взаимоотношения и начини на комуникация," казва президентът на Тойота Акио Тойода. "Автомобилът трябва да се развива в крак с тази трансформация", смята още Тойода.
Потребителите търсят не просто възможност за връзка от своите лаптопи и телефони, но и с колите си, коментират още от компанията.
Toyota вече е разработила своя собствена услуга, с която да свърже шофьорите и търговци. Съгласно новата социална мрежа, наречена "Тойота приятел", собствениците ще могат да "чатят" със своите коли, както биха го правили с един приятел в Twitter или Facebook.
Колата ще има свой собствен "профил" и ще изпраща съобщения до телефон на водача, например, напомняйки му, че трябва да си зареди изтощения акумулатор. Собственикът ще бъде в състояние да извършва двустранен разговор с колата.
Услугата ще бъде част от разширяването на мрежата на Toyota и ще се базира на платформата на Microsoft Azure, като ще даде на потребителите по света достъп до цифрови услуги на Toyota, като GPS и мултимедия.
Клиентите ще имат възможност да разширят лично мрежата с "Тойота приятел", като ще могат да включват своето семейства и приятели чрез публично социални мрежи като Twitter и Facebook.
Услугата ще се предлага първо в Япония, при електрическите автомобили на Toyota и следващата година - при хибридните автомобили, съобщават от Toyota.
Водещи
-
482 000 са диабетиците в България
Стрес, нездравословно хранене, малко сън и липса на физическа активност водят до затлъстяване,...
14.10 | 17:59
-
Министър Пешев награди с парична премия Карлос Насар
„С невероятния си талант, силен спортен дух и постоянство ти доказа, че мястото на българските...
14.10 | 17:45
-
Кремъл приветства желанието на Тръмп за мир в Украйна
Москва даде да се разбере, че ще сметне подобна доставка за опасна ескалация на войната
14.10 | 17:30
-
Нешка Робева разкри заветите на Ванга от Рупите
Тя сподели, че за нея леля Ванга винаги е била учител на световно, вселенско ниво
14.10 | 16:59
Най-четени
-
Над 360 000 българи работят и след пенсия за 16 лева отгоре
Средното увеличение на месечната пенсия в резултат на допълнителния стаж е 16,36 лева
14.10 | 10:30
-
Полицаи крият камера за скорост зад кофи за боклук
Това е поредният пример за "креативен" подход от страна на униформените в региона, след като...
14.10 | 14:45
-
6 държави, в които бензинът е по-евтин от водата
. В същото време литър бутилирана вода се търгува за около 0,60 долара заради срив в...
14.10 | 10:45
-
Цените на жилищата в София са се увеличили над 2,8 пъти за период от девет години и половина
Стара Загора и Бургас затварят класацията
14.10 | 09:45