Цената на петрола тръгна уверено надолу 13.12 | 09:42
Кризата в Европа продължава да стряска пазарите
Тенденцията на поевтиняване на петрола продължава и през втория ден на седмицата предвид нестихващото безпокойство на пазарите относно ситуацията в Европа, което неутрализира прогнозите за спад в резервите от горива на САЩ, предаде Bloomberg
В електронната неприсъствена сесия на борсата в Ню Йорк контрактите за януари поевтиняха със 7 цента до 97,70 долара. Вчера вечерта (12.12.11) суровината поевтиня с 1,64 долара до 97,77 долара за барел – най-ниското ниво от 25 ноември насам. Дотук през годината цената на лекия суров петрол се е вдигнала с 6,9%, след като през 2010 година поскъпването беше от 15%.
Според прогнозите на Bloomberg през миналата седмица (5.12-9.12.11) резервите от горива на САЩ са намалели с 2,5 млн. барела. Резервите от бензин обаче вероятно са се увеличили с 1 млн. барела.
В Лондон сортът "Брент" не остана назад и поевтиня с 5 цента до 107,21 долара за барел. Разликата в цената с лекия суров петрол е 9,52 долара.
Водещи
-
12-годишно момиченце падна в шахта в София
Детето е с охлузвания на крака и в лумбалната област
24.06 | 20:30
-
Изпълнителният директор на НДК обжалва решението на ВАС за конфликта на интереси
Никой не следва да бъде осъждан в общественото пространство или санкциониран институционално...
24.06 | 20:15
-
България е сред най-засегнатите държави в ЕС от американските мита
Въпреки сериозния удар върху външната търговия българската икономика е отбелязала реален...
24.06 | 20:00
-
Черешопроизводители от Кюстендилско готвят протести
В момента изкупната цена е 60-65 евроцента
24.06 | 19:45
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15
-
Румен Радев: Американските самолети ще напуснат до края на месеца
Американските военни самолети на летището в София
24.06 | 12:00