Ето кои бедстващи ще имат право на помощ след наводнението в Добрич 17.07 | 17:32
Определиха критериите, по които ще се подпомагат пострадалите
Критериите, по които ще бъдат подпомагани пострадалите при наводнението семейства в Добрич с даренията от кампанията на БЧК, бяха определени на заседание на местния обществен съвет в Добрич. Той е назначен със заповед на кмета на Добрич Детелина Николова, съобщиха от пресслужбата на общината.
Според определените критерии първи ще бъдат подпомагани пострадали от наводнението с напълно разрушени домове. Следват тези, чиито домове подлежат на събаряне. Тези, чиито домове и покъщнина са унищожени над 50%. Пострадали семейства с деца до 18 г., такива с възрастни хора над 65 г. и семейства с деца с увреждания над 50%.
Критериите важат за лица, които са подали заявление за подпомагане и възстановителна помощ в общината или в дирекция "Социално подпомагане", посочват от кметството. Другото условие е жилищният имот, пострадал от наводнението, да бъде единствен за домакинството.
"На заседание на Националния обществен съвет за управление на финансовите средства, постъпили по кампанията на БЧК за подпомагане на пострадалите от наводненията в Североизточна България бе взето решение 50% от събраните средства да бъдат за Добрич", посочи директорът на Областния съвет на БЧК д-р Артюн Еринозов. Според данните на БЧК 750 са домакинствата в Добрич, които са пострадали при бедствието, предаде БТА.
Водещи
-
Служител на НОИ: Няма да има пенсии, ако спрем да работим
Те искат 20% увеличение на фонда за възнаграждения вместо предвидените 5%
21.11 | 17:20
-
Защо конфликтът може да бъде най-здравословното нещо за вашата връзка
Те вече не се опитвали да се „поправят“ един друг, нито да се обвиняват или патологизират....
21.11 | 16:45
-
Служители на НОИ излизат на протест
Малко по-късно протести ще има и в други градове на страната.
21.11 | 16:30
-
Конгломерат от Абу Даби хвърли око на Лукойл
През октомври Вашингтон наложиха санкции на двете най-големи руски петролни компании,...
21.11 | 16:15
Най-четени
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
Борисов: Тези протести са за това - да не се приеме бюджет в евро
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира пред журналисти протестите пред НС, провели се в...
21.11 | 10:15
-
"Възраждане" атакува в Конституционния съд промените в "Лукойл"
Лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов обяви действията на партията на брифинг в...
21.11 | 13:30