Как да "оздравее" БДЖ? 02.08 | 11:19
Нужен е стратегически план за действие, смята експерт
"Диагнозата на БДЖ е сериозна. Има много неща, които трябва да се решат. Нужен е на първо време стратегически план за действие, който да фиксира в кратки, средносрочни и дългосрочни диапазони какво трябва да се прави", обясни председателят Научно-техническият съюз по транспорта Красимира Мартинова пред БНР.
По думите на Мартинова има редица субективни и обективни причини, заради които железопътният транспорт в България е в това състояние. Тя добави, че БДЖ трябва да се ориентира към това какво биха искали да получат клиентите на железопътния транспорт.
"Решението на проблемите в железниците е създаването на по-активни връзки между потребители и ръководство и потребители и железница", каза регионалният координатор на европейската пътническа асоциация Варужан Апелян. Той посочи, че българските пътници нямат асоциации и сдружение, чрез които да контролират железниците.
Oт Aсоциацията "Приятели на железопътния транспорт" са подготвили документ от 17 точки с предложения за подобряване на качеството на ж.п. транспорта.
Припомняме, че държавната субсидия за БДЖ е спряна на 100% от началото на юли. Причината е стар необслужван заем от Световната банка.
Водещи
-
23 младежи от инициативата на президента „Подкрепи една мечта" ще получат стипендия за образование
Тази есен стипендията за студентите е в размер на 5000,00 лева, а за учениците – 2517,00 лева
08.11 | 11:20
-
Каракачанов: Кабинетът „Желязков“ подготвя предизборен бюджет
Държавата е на червено и 2026 г. ще я започнем с криза, защото никакви мерки не се вземат да...
08.11 | 11:00
-
Продължава издирването на младо момиче, изчезнало на Витоша
И тази сутрин планински спасители и доброволци тръгват към планината
08.11 | 10:20
Най-четени
-
Архангеловден е: Ето какво се прави, а какво е забранено
Вижте и кой празнува Имен ден днес
08.11 | 09:00
-
От днес спира движението по третата линия на софийското метро
Тя няма да се движи и в утрешния ден, на 9 ноември
08.11 | 09:15
-
Продължава издирването на младо момиче, изчезнало на Витоша
И тази сутрин планински спасители и доброволци тръгват към планината
08.11 | 10:20