Опростяват кандидатстването за европари 17.12 | 16:04
Кандидатстване по електронен път предвижда новият Закон за управление на средствата

Опростено кандидатстване и изпълнение на малки проекти до 100 000 лева предвижда новият Закон за управление на средствата от Европейския съюз.
Целите на законопроекта са да се обхванат всички фондове по общата стратегическа рамка, да се осигури стабилност и предсказуемост, да се унифицират правилата за кандидатстване по различните програми, да се опростят и оптимизират правилата. Това посочи министърът по управление на евросредствата Томислав Дончев, който представи законопроекта, информира БТА.
Законът предвижда въвеждане на опростен формуляр за кандидатстване, който ще включва всички основни административни категории, а всеки управляващ орган ще може да добавя графи с допълнителни изисквания в зависимост от съответната оперативна програма.
Ще бъдат въведени и опростени разходи, признати за финансиране - например типизирани административни разходи. Важен елемент от закона ще бъде електронизацията на кандидатстване, отчитане и комуникация.
Апликационните форми ще се подават по електронен път. Хартиеният вариант ще бъде опция, само ако подаването по електронен път не е възможно или бенефициентът изрично настоява за хартиен носител, обясни Дончев.
Водещи
-
Крум Зарков: Нямаме независима Прокуратура по смисъла на Конституцията
Само Борисов и Пеевски могат да предизвикат избори, смята той
26.06 | 21:00
-
Първан Симеонов: Няма логика за избори през есента
ДПС-НН може да се превърне в една от двете най-големи политически сили, а ПП никога не е била...
26.06 | 20:45
-
Кьовеши удари стоки от Китай без мита и ДДС в България и още 13 страни
Престъпната схема е нанесла щети за 700 млн. евро
26.06 | 20:30
-
До 1 година затвор при отказ на тест за алкохол и наркотици
Това решиха депутатите на първо четене
26.06 | 20:16
Най-четени
-
Ивелин Михайлов: България се управлява от мафия, по-тежка от Коза ностра
"Кражбите при ГЕРБ и ДПС са лесно доказуеми", заяви лидерът на "Величие"
26.06 | 14:10
-
Протест срещу еврото и в центъра на Брюксел (СНИМКИ, ВИДЕО)
Събитието привлече вниманието на местните и европейските институции,
26.06 | 19:00
-
Ново 20! Отварачката минава под венчило за 4-и път!
Щастливото събитие е предвидено за средата на август
26.06 | 16:45
-
Борисов: ПП искаха да ни чегъртат, но който нож вади, от нож умира!
Аз искам отлив към ГЕРБ! Кой ще подава оставка в "Промяната" си е работа на тази политическа...
26.06 | 13:20