Отнеха лицензите за данъчни складове на "Лукойл" 27.07 | 08:55
Рафинерията е приведена в авариен режим на работа
С решение на директора на Агенция "Митници" Ваньо Танов се прекратява действието на лицензите за управление на данъчни складове "Нефтохим Бургас" и Нефтен терминал "Росенец" на "Лукойл Нефтохим Бургас" АД.
Това съобщиха от пресцентъра на Агенция "Митници", цитирани от БНР.
Решението е връчено на 26 юли 2011 г. и влиза в сила от тази дата.
На 13 юли Танов заяви, че петролната рафинерия "Лукойл Нефтохим" може да остане без лиценза, който й позволява да работи като данъчен склад. В рафинерията не са монтирани задължителните измервателни уреди, които да отчитат точните количества горива, пуснати на пазара.
Според закона данъчните складове плащат налози, когато стоките тръгнат към пазара. Така, на практика, ако няма измервателни уреди, всеки собственик на склад може да си спести от плащането на акциз.
След среща с ръководството на Агенция "Митници", на 22 юли 2011 г. от "Лукойл Нефтохим" заявиха, че ще монтират всички необходими технически съоръжения на складовете за гориво до края на годината.
Според рафинерията, определеният от държавата краен срок - 26 юни бил прекалено кратък.
Водещи
-
Изненада! Ето защо кучетата край Чернобил станали сини на цвят
Причаната рзкри експерт от организация за защита на безомните животни
08.12 | 16:45
-
Четири ледени пързалки радват жителите и гостите на София
Столицата официално откри зимния сезон
08.12 | 17:00
Най-четени
-
Politico: ЕС иска България да поеме гаранция от 1,2 млрд. евро по заема за Украйна
Репарационният заем ще е обезпечен със замразените руски активи, а всяка държава-членка ще...
08.12 | 13:10
-
“НЕ на омразата!” - членове и активисти на ДПС, в защита на демокрацията, сигурността и стабилността на България
"Това е нашият отговор на тези, които са безотговорни към бъдещето на хората, за да осъществят...
08.12 | 10:15
-
Желязков: Оттегленият бюджет беше възможен за мнозинството, настоящият - приемлив за социалните партньори
Имаме своята вина, защото търсихме подкрепата на мнозинството, а не на синдикатите и...
08.12 | 13:20