Нападателят на Доган взел баджа от пресконференция на Касим Дал 20.01 | 12:30
Енимехмедов започнал да следи политическия живот преди 2 години

Октай Енимехмедов, който нападна Ахмед Доган по време на Осмата Национална конференция на ДПС, е присъствал и на конференцията на движението на Касим Дал, заяви директорът на Института по психология Неделчо Стойчев, цитиран от агенция "Фокус”. При претърсването на дома на нападателя е открита папка от пресконференцията на Дал.
Арестуваният за атаката твърди, че в живота и във възгледите му преди около две години е настъпил идеологичен обрат. Тогава той решил да следи политическия живот в страната, посочи Стойчев.
Етническата принадлежност на Енимехмедов се оказала факторът, който го накарал да се запознае с идеологията на ДПС, а благодарение на свой познат отива на семинар на младежкото ДПС.
На същото събитие той получава бадж, с който е успял да влезе и на вчерашната конференция.
На по-късен етап нападателят решава да се запознае и с политическата структура на Касим Дал, ето защо присъства на негова пресконференция.
Според Стойчев Октай Енимехмедов има собствена идеологическа платформа. Неговото желание е било да разбере коя от двете партии е по-близка до мисленето му.
Психолозите са категорични, че не може да се прави връзка между мотивите за престъплението и присъствието на събитието на Касим Дал.
Водещи
-
Шулева: Законът за еврото е противоречив
Според нея няма ясни критерии кога повишението на цените е спекулативно
28.07 | 14:00
-
Заловиха голямо количество ботулинов токсин, серуми и фармацевтични продукти
Митничари са ги открили в колетни пратки от Виетнам и Корея
28.07 | 13:15
Най-четени
-
Дете е в кома след падане от петия етаж на хотел в Китен
Състоянието на 14-годишното момче е много тежко
28.07 | 09:45
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00
-
Григор Димитров остава в топ 20 на световната ранглиста
Виктория Томова е 105-а, рекорд за Лидия Енчева
28.07 | 10:15