Нов дрескод за спасителите на плажа 09.04 | 20:37
Ще ни спасяват с латексови ръкавици и жълто-червени екипи

Водните спасители вече ще са с нов дрескод. Нова проектонаредба на здравното министерство предвижда оранжевият цвят на екипите на хората, отговарящи за безопасността на плажуващите, да бъде сменен с жълто-червен. Спасителите на плажа вече ще носят жълта фланелка, червени гащета, червена слънцезащитна шапка, ветрозащитно облекло с емблемата на водноспасителната служба. Те ще разполагат и с маска за обдишване и латексови ръкавици, които ще ги пазят от зарази по време на обдишване.
В проектонаредбата е записано, че по време на дежурство спасителят вече няма да събират такси за плажни чадъри, шезлонги, както и да продават сладолед.
На плажа пък ще бъдат монтирани нови предупредителни и информационни табели. Те ще сигнализират за джетове, водни парашути и ски, уиндсърф и други водни съоръжения.
Посетителите ще бъдат запознати с правата и задълженията си от информационни табла, които ще се поставят на входните места на открити плажове и басейни. На тях ще има информация за разположението на спасителните постове, температурата на въздуха и водата.
Проектът предвижда още към всеки един областен управител да се създаде постоянна и целогодишна комисия по превенция на водния травматизъм. Експертите ще проверяват плажовете и басейните и ще могат да предлагат закриване на обекти при нарушения.
Водещи
-
Индийска ясновидка: Никакви лекарства не могат да спасят Доналд Тръмп!
Арчена Нагабушанам очаква и много катаклизми, които ще ударят Земята
10.08 | 17:40
-
Известен руски режисьор се удави в Созопол
Юрий Бутусов e почивал у нас със семейството си
10.08 | 17:20
-
Христо Гаджев за президента Радев: Явно лицемерието е заразно
Общо за 12 месеца правителствата на Радев са продали 262 държавни имота, подчерта депутатът от...
10.08 | 17:00
Най-четени
-
Разкриха какво е правил Тодор Славков преди края си
Христо Крушарски имал заръка от бабата на Тошко да се грижи за него
10.08 | 12:40
-
Президентът: С разпродажбата на държавни имоти се готви най-големият грабеж от 90-те насам
Бързането с еврото изпразни хазната и сега кабинетът търси пари и разпродава държавата, така...
10.08 | 10:00
-
Бащата на Сияна дарява 1,2 млн. лева на нуждаещи се деца
Цялата сума от застраховката на шофьора ще дадем на деца в неравностойно положение, заяви...
10.08 | 12:00
-
Морето изхвърли на плажа в Бургас нарочно удавено куче
То е било омотано в плат, вързано с въже и прикрепени каменни тежести
10.08 | 11:20