Владо Николов и Андрей Жеков с нова победа в Италия 30.01 | 09:20

Отборът на Пиаченца се наложи с 3-1 гейма над гостуващия тим на Модена

От Краси Киров

Отборът на Пиаченца започна да напомня за себе си след като постигна поредна победа в италианската Серия А1.

Домакините от Пиаченца се наложиха с 3-1 гейма (25:23, 19:25, 27:25, 25:18) над гостуващия Модена.

Най-резултатен за домакините бе българина с италиански паспорт Христо Златанов, който реализира 15 точки. Капитанът на националния ни отбор Владимир Николов добави 13 точки, колкото записа и Самуеле Папи.

Националният разпределител Андрей Жеков се отчете с 2 точки за Пиаченца. Никола Пенчев не получи шанс за изява в този мач.

В отбора на Модена пък отсъстваше друг български национал - Виктор Йосифов. Иначе най-резултат за гостите бе Матю Андерсън със своите 18 точки.

Отборът на Рома победи с 3:0 гейма Вибо Валентия. Николай Николов не бе в групата на гостуващия тим.

В класирането Тренто е на първо място с 44 точки след като преди два дена разби с 3:0 гейма като гост втория в класирането - Лубе Банка Мачерата, който има вече 38 точки.

Кунео заема третото място с 37 точки, докато Модена има 32 на 4-то място. Пиаченца се изкачи ба 11-то място с актив от 20 точки.