Григор Димитров загуби финала на двойки в Ийстбърн 20.06 | 09:23
В мача за титлата българо-италианският дует Димитров/Сепи загуби от израелците Анди Рам и Джонатан Ерлих с 6:3, 6:3

Най-добрият български тенисист Григор Димитров не успя да спечели първа титла от турнир на ATP в кариерата си, след като заедно с партньора си Андреас Сепи (Италия) загубиха финала на двойки в Ийстбърн. В мача за титлата българо-италианският дует загуби от израелците Анди Рам и Джонатан Ерлих с 6:3, 6:3.
Гришо и Сепи, койтo грабна титлата на сингъл в Ийстбърн трябваше да спорят за титлата на двойки още в петък, но дъжд от отложи двубоя. В събота организаторите направиха промяна в началния час и в крайна сметка настъпи тъмнина и срещата отново не се игра. Сайтът на АТР написа, че финалът е анулиран, а тенисистите отпътуваха за Лондон.
Вчера обаче бе взето решение мачът все пак да се играе и той се състоя на кортовете в Рохамптън (на 80 км. от Ийстбърн), където се провеждат квалификациите на Уимбълдън.
Въпреки че не успя да спечели титлата, за Григор Димитров остава утехата, че написа още една страница в историята на българския тенис, след като стана първият българин, достигнал до финална турнир под егидата на ATP.
Във вторник (21 юни) Григор Димитров започва участието си на "Уимбълдън", като в първия кръг ще се изправи срещу Седрик-Марсел Щебе от Германия. Срещата е насрочена за 12:00 часа българско време. На двойки Гришо и руският му партньор Дмитрий Турсунов ще стартират срещу Александър Долгополов (Украйна) и Ксавие Малис (Белгия).
Днес участието си на Уимбълдън започва първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова, която е поставена под номер 32 в основаната схема в Лондон. Нейна противничка в първия кръг е италианската квалификантка Камила Джорджи, а мачът е насрочен за 19:00 часа българско време.
Водещи
-
Украински дронове спряха полетите на летищата в Москва
Кметът съобщи, че 35 летателин апарата на врага са били свалени
22.05 | 11:30
-
Над половината българи одкрепят инициативата на президента за референдум за еврото
Това сочат резултатите от проучване на "Тренд"
22.05 | 11:00
Най-четени
-
Проливни дъждове и градушки в следобедните часове
Mаксималните температури ще са между 24-27°С в цялата страна
22.05 | 08:00
-
Тръмп с луксозен самолет като дар от Катар
Самолетът е оценяван на около 400 милиона долара
22.05 | 08:45
-
Ново проучване: Сладоледът и шоколадът помагат при отслабване
Понякога е полезно да се поддадеш на апетита си
22.05 | 09:30