Коби измести Шакил О'Нийл от петото място при реализаторите в НБА 07.02 | 11:57

Звездата на Лейкърс отбеляза 28 точки, с които подобри постижението на Шакил О'Нийл от 28 596 точки, които центърът бе постигнал с пет отбора за 19 сезона в НБА

Звездата на Лос Анджелис Лейкърс Коби Брайънт имаше нужда само от 23 точки, за да измести бившия си съотборник Шакил О'Нийл във вечната ранглиста на реализаторите в НБА преди снощния мач на "езерняците" с Филаделфия.

В крайна сметка Коби успя да подобри постижението на Шак, отбелязвайки 28 точки, но Лейкърс загуби с 95:90 гостуването си във Филаделфия. 24 от тях паднаха още през първата половина на мача, като във втората част играта на Брайънт не вървеше и той отбеляза само 4 точки, вкарвайки едва 2 от 12-те си стрелби.

Въпреки загубата Коби имаше повод за празник, защото подобри постижението на Шак от 28 596 точки, които центърът бе постигнал с пет отбора за 19 сезона в НБА. Следващият, когото Брайънт ще преследва е легендата Уилт Чембърлейн, който засега е четвърти по резултатност в Лигата с 31 419 точки.

Иначе много силен мач за Лейкърс изнесе Андрю Байнъм, който завърши с 20 точки и 20 борби, а Пау Гасол също се отчете с дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби, но това се оказа недостатъчно за крайната победа.

В герой за Филаделфия се превърна Лоу Уилямс, който поведе отбора си към късен обрат срещу "езерняците" Той отбеляза 24 точки, като 7 от тях паднаха в последните минути на мача, за да донесе победата на своя отбор.

Домакините изоставаха с 86:79, 4:36 минути преди финалната сирена, но с много силна серия от 14:2 точки стигнаха до обрата, като с основен принос за успеха бе Лоу Уилямс. Джейру Холидей се включи с 13 точки, а Андре Игуодала добави 12 пункта за победата.