Представиха отбора на България за Световното по баскетбол 3 на 3 17.08 | 17:18
Българската федерация по баскетбол подкрепя напълно новата инициатива на ФИБА - 3х3 и има интерес да я развива
България ще бъде представена от Павлин Иванов, Димитър Димитров, Тенчо Тенчев и Алекс Симеонов с треньор Тина Димитрова на Световното юношеско първенство по баскетбол 3 на 3, което ще се проведе от 9-ти до 11-ти септември в италианския град Римини.
На пресконференцията присъства и отговорникът за 3х3 във ФИБА - Коста Илиев, който представи инициативата. Дисциплината 3 на 3 или стрийтбаскетбол за отбори от по трима човека е сред най-бързо набиращите популярност. Мотото на проекта на ФИБА е "от улицата до олимпийските игри", защото включването на дисциплината в Игрите през 2016-та година може да стане реалност.
"През миналата година дисциплината бе част от младежките олимпийски игри в Сингапур и това се оказа може би най-атрактивният спорт на Игрите. Има сериозни индикации от МОК, че това може да стане олимпийски спорт на Игрите в Рио де Жанейро през 2016-та година", добави Коста Илиев, цитиран от БТА.
Българската федерация по баскетбол подкрепя напълно новата инициатива на ФИБА - 3х3 и има интерес да я развива, обяви генералният секретар на централата Елеонора Рангелова.
Водещи
-
Съд спря временно новия формат на матурата по математика след 7 клас
Той беше атакуван в съдебна зала от родители
07.01 | 20:45
-
Пригответе си от 50 до над 300 евро за кръщене или църковен брак
Новите цени на църковните свещи - от 20 евроцента до 4 евро
07.01 | 20:30
-
АПИ: Застудяане от утре, дъжд, сняг и хлъзгави пътища
Вижте и прогнозата за времето на НИМХ за 8 януари
07.01 | 20:16
-
Караджов: Важно кой ще седне в стола на министъра, за да продължат реформите в транспорта
Той категорично отрече, че отстраняването на Мария Цънцарова от bTV има връзка с договора за...
07.01 | 20:00
Най-четени
-
Костадинов: Вече няма валута! Следващите стъпки са ликвидиране на армията, парламента, правителството и държавата!
Само за първите шест дни поскъпнаха стоки и услуги, а токът за бизнеса скочи с 30 %. Очевидно...
07.01 | 12:45
-
Заради пенсиите в евро: активират се измамниците
На този етап няма докладвани случаи, но очакваме по-висока активност от страна на измамници,...
07.01 | 10:00
-
КЗП и Столична община с общи действия срещу неправомерното повишение на цените в ученическите столове
КЗП и Столична община ще продължат сътрудничеството по темата, в т. ч. по отношение на...
07.01 | 11:30