Стилиян Петров постави рекорд по брой мачове с националната фланелка 07.09 | 09:30
Халфът на Астън Вила изигра своя 103-и двубой за България, с което и изпревари настоящия президент на БФС Борислав Михайлов

Полузащитникът на Астън Вила Стилиян Петров записа своя мач номер 103 за българския национален отбор по футбол и вече е рекордьор по този показател.
Той изпревари президента на Българския футболен съюз и бивш вратар Борислав Михайлов, който има 102 мача. Това стана по време на снощната европейска квалификация срещу Швейцария от група G на кампанията за Евро'2012.
Стилиян Петров прави дебют за България на 23-и декември 1998-а година в контролна среща срещу Мароко, която се играе в Агадир и завършва 4:1 за африканците. По това време селекционер на отбора е Димитър Димитров-Херо, който постепенно го налага като титуляр.
Две години по-късно през 2000-ата година в контролната среща с Беларус Стилиян Петров бележи и първото си попадение, а срещата завършва 4:1 в полза на България.
От 12-и октомври 2006-а година е капитан на националния отбор, а година по-късно обявява оттегляне от националния отбор, но по-късно се променя решението си и се връща. Въпреки завръщането му обаче капитан на отбора става Димитър Бербатов, който носи лентата до оттеглянето си през миналата година. Днес в 103-ия си мач за България Стилиян Петров отново изведе националния отбор като капитан.
Водещи
-
Извънредно! Потопът в "Елените" е отнел още един живот
Жертвите на адското наводненеие вече са четири
04.10 | 19:57
-
Разчистването във в.с. „Елените“ е в пълен ход
Стотици пожарникари, полицаи, спасителни отряди, доброволци и екипи на общината работят по...
04.10 | 18:00
-
US политик: Извънземните имат 5-6 подводни НЛО бази в дълбините край Бахамите
Тим Бърчет смята, че може да са там отдавна
04.10 | 17:40
-
Подобрява се обстановката в Монтанско, „Петрохан” е отворен за движение
Няма населени места без ток, а пътищата се почистват от паднали дървета и клони
04.10 | 17:20
Най-четени
-
Оглеждат състоянието на сградите в Елените и дали те са безопасни за обитаване
Областният кризисен щаб призовава гражданите да се въздържат от пътуване към засегнатия район
04.10 | 12:00
-
Елена Йончева: Преходната администрация в Газа трябва да е под егидата на ЕС или ООН
Нашите власти правят всичко възможно да върнат у нас българина, задържан с флотилията за Газа
04.10 | 11:20