Федерер и Джокович с нови победи в Индиън Уелс 16.03 | 08:20

В мачовете си от третия кръг на надпреварата двамата постигнаха нови убедителни победи съответно над Хуан Игнасио Чела (Аржентина) и Ернест Гулбис (Латвия)

Номер 2 и 3 в световната ранглиста Роджър Федерер и Новак Джокович продължават с убедителното си представяне в тазгодишното издание на тенис турнира в Индъин Уелс (САЩ), който е с награден фонд 4.5 млн. долара. В мачовете си от третия кръг на надпреварата двамата постигнаха нови убедителни победи съответно над Хуан Игнасио Чела (Аржентина) и Ернест Гулбис (Латвия).

Федерер бе изключително бърз и се наложи над Чела с 6:0 в първия сет за едва 27 минути. Във втория сет доминацията му продължи, но аржентинецът успя на два пъти да задържи подаването и все пак взе 2 гейма. В крайна сметка Фед се класира напред в турнира, където ще срещне младата надежда Райън Харисън (САЩ), който в атрактивен сблъсък елиминира друг младок Милош Раонич (Канада) след 7:6(1), 4:6, 6:4.

Джокович от своя страна не даде никакви шансове на Гулбис. За целия мач латвиецът направи един единствен уинър и успя да завърши срещата с 28 непредизвикани грешки. Ноле пък спечели девет поредни гейма и след 54 минути игра си осигури място в четвъртия кръг, където го очаква неговият сънародник Виктор Троицки. Той се класира напред след победа с 6:3, 6:3 над французина Микаел Льодра.

Станислав Вавринка (Швейцария) също продължава напред след 7:5, 6:3 над Марин Чилич (Хърватия). В четвъртия кръг той ще спори с Томаш Бердих (Чехия), който се разправи със съименника си от Бразилия Томаш Белучи - 6:3, 6:2.