Lockheed ще подсилва киберзащитата на САЩ 04.05 | 14:53
Оръжейният гигант сключи многомилионен договор за поддръжката на военния център срещу киберпрестъпленията
Американската военно-промишлена корпорация Lockheed Martin съобщи, че е спечелила договор с Пентагона на стойност до 454 млн. долара за поддръжката на военен център срещу киберпрестъпленията, съобщава Reuters. Целта на звеното е да разследва и противодейства на растящия брой хакерски атаки срещу правителствените мрежи на САЩ.
До момента тези функции се изпълняваха основно от конкурентната компания General Dynamics.
От Locheed заявиха, че ще предоставят на киберцентъра пълен комплект от техническа, функционална и управленска поддръжка, която ще подпомогне разследването на криминални, шпионски и терористични заплахи срещу интернет мрежите на държавните структури.
Киберзвеното предоставя и поддръжка към Defense Industrial Base – пилотна програма, която позволява на американското правителство да обменя информация за киберзаплахи с 37 производители на оръжия. Предвижда се в близките месеци системата да обхване общо 200 оръжейни компании.
Днес Lockheed са най-големият доставчик на информационни технологии към американското правителство.
"Поради големината и важността си американското Министерство на отбраната е атакувано от най-различни киберпрестъпници – от терористи до шпиони и крадци на идентичност", коментират от оръжейния гигант и обещават, че работата им по защитата на ключови системи ще включва най-различни видове услуги за анализ.
Водещи
-
Ваня Григорова: Падането на правителството беше гласът на гнева, но ни остави без бюджет
Независимият общински съветник предупреди за колапс в здравеопазването, хаос в София и липса...
17.01 | 12:00
-
Все повече българи напускат Великобритания
Около 11 хиляди наши сънародници са си тръгнали от Острова през последната година
17.01 | 11:40
-
Даниел Лорер: Това коалиционно управление премина всички граници на арогантността и наглостта
Депутатът коментира и дали е под въпрос неговото участие в листите за предстоящите избори
17.01 | 11:00
Най-четени
-
От 19 януари до 18 юли спират влаковете между метростанциите "Сливница" и "Обеля"
За посочения период метростанция "Сливница" ще бъде крайна за линии № 1 и № 4; станция "Обеля"...
17.01 | 10:20
-
Днес е Антоновден, ето каки са обичаите
Вижте и какво е забранено да се прави на празника
17.01 | 09:15
-
Арктически студ обхваща страната: Жълт код за 14 области
17.01 | 09:00