Samsung влага милиарди в САЩ 21.08 | 15:09
Корейският гигант ще инвестира близо 4 млрд. долара в нова фабрика за чипове в САЩ
Корейският технологичен производител Samsung ще похарчи близо 4 млрд. долара за нова фабрика за производство на чипове. Тя ще бъде построена на територията на град Остин в американския щат Тексас, съобщава Reuters.
С колосалната инвестиция компанията се стреми да осъвремени сегашната си линия за производство на чипове и да засили производството си на системните чипове, широко използвани днес в популярните смартфони и таблети.
Това е поредната голяма стратегическа крачка на Samsung през последните месеци. През юни абсолютният световен лидер в производството на смартфони обяви, че ще построи нова централа за логически чипове в Южна Корея, която ще струва близо 2 млрд. долара.
По-рано тази година ръководството на компанията обяви, че ще преструктурира производството на две линии за паметови чипове в линии за логически чипове. Така Samsung ще посрещне растящото търсене от клиентите си – производители на "умни" мобилни устройства.
Водещи
-
МВнР предупреждава: Снежни бури блокират авиотранспорта в САЩ
"Изключително важно е да бъдат стриктно следвани инструкциите и препоръките на местните...
23.01 | 14:15
-
Кой е мъжът на президента Илияна Йотова?
Илияна Йотова официално стана първата жена президент на България
23.01 | 13:42
-
За първи път България има жена президент
Конституционният съд прие оставката на президента Румен Радев. Докладчик по делото беше...
23.01 | 13:39
-
МВР оборудва криминалистите с техника за 4 милиона лева
Въпреки че официалната цел на финансирането е гръмко формулирана като "предотвратяване и борба...
23.01 | 13:59
Най-четени
-
Иван Демерджиев направи безпрецедентна заявка за масова кадрова чистка в системата на МВР, ако отново оглави ведомството
Бившият вицепремиер атакува кабинета "Желязков" заради пакта с Тръмп
23.01 | 10:15
-
Ще има ли нов опит в парламента за разглеждане на промените в Изборния кодекс
Предвиден е и редовният петъчен парламентарен контрол, а в него да участват министрите в...
23.01 | 08:59
-
Проф. Георги Рачев: Очакват ни 17 градуса в края на януари
Вчерашната поледица в Русе беше наистина брутална, заяви климатологът
23.01 | 12:00