Глобиха Коби Брайънт със 100 хиляди долара 14.04 | 13:31
Звездата на Лейкърс ще трябва да се бръкне в джоба заради обидни думи към съдията на мача със Сан Антонио

Коби Брайънт ще бъде глобен със 100 хиляди долара заради нанесена обида по адрес на хомосексуалните, предаде БТА. Баскетболистът на Лос Анджелис Лейкърс изкрещя на съдия по време на мач в Националната баскетболна асоциация, отправяйки обидни думи, свързани със сексуалната му ориентация.
"Коментарът на Коби Брайънт по време на мача е обиден и не може да бъде извинен", заяви Дейвид Стърн, комисар в НБА.
Инцидентът се случи по време на дербито между Лейкърс и Сан Антонио, завършило с победа 102:93 в полза на шампионите за 2010 година.
Камерите на националната телевизия показаха как Брайънт беснее на резервната скамейка, удря с юмрук върху мястото, на което седи, и след това хвърля хавлиената си кърпа на земята. Няколко секунди след това телевизионните повторения показаха как Брайънт отправя злостна забележка спрямо сексуалната ориентация на съдията Бени Адамс.
"Това, което казах тогава, не трябва да бъде взима на сериозно. Реакцията ми беше вследствие на разочарование. Това, което казах и направих, не определя отношението ми към гейовете и лесбийките. Не исках да обиждам никого", заяви Коби Брайънт след инцидента.
Водещи
-
ДАНС: Русия и нестабилните Балкани остават основна заплаха за сигурността на България
Това сочи Годишният доклад на Държавната агенция за 2024 г.
27.04 | 17:40
-
Доналд Тръмп - младши пристигна. Кой е той?
Какво не знаем за най-голеемия син на американския президент
27.04 | 17:20
-
Орбан: Военната психоза, обхванала Европа, е на път да приключи
Без Америка Украйна няма шанс, но Брюксел се придържа към безнадеждна стратегия за война,...
27.04 | 17:00
-
Тя ли е новата любов на Гришо?
Горещата мексиканска актриса Ейса Гонсалес целуна първата ни ракета след победата му в Мадрид
27.04 | 16:40
Най-четени
-
Екипи на пожарната отводняват къщи в Монтанско
84 л/кв. м се изляха снощи в с. Лехчево
27.04 | 12:23
-
Борис Бонев: ГЕРБ отстрани Стоян Братоев от поста в "Метрополитен"
Гангстери превземат общинско дружество с капитал от над 3 милиарда лева - така коментира той...
27.04 | 14:00
-
Доналд Тръмп - младши пристигна. Кой е той?
Какво не знаем за най-голеемия син на американския президент
27.04 | 17:20