Пирин увеличи преднината си на върха след 5-ия кръг в Суперлигата 14.11 | 20:05

Възпитаниците на Мирослав Живков постигнаха категоричен успех с 3:0 (25:21, 25:18, 25:19) гейма при домакинството си на Левски Волей

Отборът на Пирин Балканстрой (Разлог) записа шеста победа от шест мача в Суперлигата и увеличи аванса си на върха в класирането. Възпитаниците на Мирослав Живков постигнаха категоричен успех с 3:0 (25:21, 25:18, 25:19) гейма при домакинството си на Левски Волей в последния мач от 5-ия кръг на родното волейболно първенство.

Гостите от Левски бяха без титулярния си разпределител Георги Братоев, който не взе участие в срещата, заради контузия в десния крак. Той бе заменен от Стефан Стоянов, но "сините" не успяха да се противопоставят на силния тим на домакините и закономерно загубиха.

Най-полезен за Пирин бе Костадин Гаджанов, който завърши мача с 15 точки, а Йордан Желязков добави 14. За Левски най-резултатен бе Жани Желязков с 15 точки.

Останалите пет срещи от кръга се изиграха в петък (11 ноември). В тях се получиха очаквани резултати, като фаворитите се поздравиха с победи. Шампионът ЦСКА се наложи трудно като домакин на Нефтохимик 2010 с 3:2 (9:25, 25:21, 20:25, 25:19, 15:8) гейма.

В другите двубои почти нямаше интрига и само един мач приключи след четири гейма - Черно море БАСК не успя да запише втора поредна победа и отстъпи с 1:3 от Марек Юнион-Ивкони с 1:3. В отделните части гостите спечелиха след 25:23, 25:19, 24:26 и 25:16.

Монтана не срещна никакви проблеми срещу аутсайдера Ботев (Луковит) и го срази с 3:0 гейма за отрицателно време - 25:16, 25:12 и 25:17.

Арда (Кърджали) се възползва от изтощението на КВК Габрово и се наложи категорично с 3:0 след 25:19, 25:23 и 25:17. Габровци преди три дни бяха играли тежък петгеймов отложен двубой от втория кръг срещу ЦСКА, който загубиха, като срещу Арда не демонстрираха това, на което са способни и логично отстъпиха.

Славия също записа чиста победа с 3:0 (25:16, 25:22 и 25:15) гейма над Виктория Волей.

В класирането след срещите от 5-ия кръг едноличен лидер е Пирин Балканстрой с актив от 17 точки, следван от ЦСКА с 13 пункта, като двата отбора са с мач повече от всички останали. На трето място с 11 точки е Марек Юнион-Ивкони, следван от Монтана и Левски Волей с по 10 пункта.

Останалите седем места се заемат съответно от отборите на Славия (9 т.), Арда (9 т.), Нефтохимик 2010 (5 т.), Черно море БАСК (4 т.), КВК Габрово (4 т.), Виктория Волей (1 т.) и Ботев (Луковит), който е без точков актив до момента.