ФИА иска преразглеждане на контракта с Формула 1 05.04 | 16:21
"Времената вече са различни", философски обясни президентът на Международната федерация по автомобилизъм Жан Тод

Президентът на ФИА Жан Тод намекна, че най-вероятно ще поиска преразглеждане на масивния контракт, парафиран между водената от него организация и Формула 1, относно комерсиалните права на атрактивния спорт.
През 2001 ФИА одобри предложението за стогодишен договор, подписан с оглавяваната от Бърни Екълстоун компания SLEC Trust за предаването на Формула 1, както и други комерсиални права.
Тогава сделката бе сключена в момент, когато действащ президент на ФИА бе Макс Моузли. Самият Жан Тод е президент на Международната федерация по автомобилизъм от 2009 насам, но през тази седмица французинът заяви, че "времената са се променили", което и от своя страна изисква преразглеждане на параметрите на сделката.
"Всички трябва да разберат, че времената са се променили много от момента, когато този договор е бил подписан", заяви Тод пред "Финаншъл Таймс".
"Технологията е вече различна. Еволюцията си има цена. Трябва да се уверя, че финансирането за ФИА е правилно", добави французинът.
Междувременно Жан Тод не пожела да отговори на обидните квалификации, които Бърни Екълстоун отправи по негов адрес и организацията, която французинът ръководи. 80-годишният Екълстоун оприличи Жан Тод на "лошо копие на Макс Моузли", като дори си позволи да каже, че ръководената от него Международна федерация по автомобилизъм е "пълен майтап".
Гневните коментари на бизнесмена бяха в резултат на предложението, което Жан Тод и ФИА отправиха относно преминаването към "зелени" и по-малки 1.6-литрови двигатели от 2013 насам.
"Има емоция, но това, което е най-важно, е никога да не прекаляваш", заяви Жан Тод. "Чувствам, че навлизането в спор е загуба на време, освен ако това не е наложително, за да се постигне някакъв резултат".
И напук на критиките на Бърни Екълстоун, Жан Тод вече мисли за втори мандат като президент на ФИА.
"Цялото ми съзнание е фокусирано върху това, да постигна колкото е възможно повече в моя първи мандат. Чувствам се здрав и мотивиран", добави Тод.
Водещи
-
Пътници се возят в пощенски вагон, извадиха си хамак и сгъваеми столчета
Влакъовете са препълнени по празниците
06.09 | 18:00
-
Британска класация: Несебър е №1 за евтино късно море
Българският курорт печели с ниски цени на храна, нощувки и полети плюс уникална природа и...
06.09 | 17:20
-
Родителите на единия от задържаните за побоя на шефа на МВР: Синът ни не е лош човек
Те твърдят, че директорът на полицията и съседът му са били пияни
06.09 | 17:00
Най-четени
-
Жулиен и Станислав пребили МВР шефа в Русе (ОБНОВЕНА)
Съпругата на Кожухаров опитала да ги разтърве, казала им кой е
06.09 | 12:20
-
Стартира национален маратон на четенето
Популярни имена сред участниците са Наско, Славчо, Илиян и Иван от Б.Т.Р., момичетата от трио...
06.09 | 13:20
-
Родни политици поздравиха за Деня на Съединенито
Разделението винаги ни прави по-слаби, а общата воля гради бъдеще, написа Бойко Борисова във...
06.09 | 11:00
-
Желязков: Историята многократно ни е показала, че единението е най-правилният избор
Премиерът поздрави българите с Деня на Съединението
06.09 | 12:00